Úvod > Aktuality > Zámek v Mníšku otevře poslední den v roce i na Nový rok
Památky

Zámek v Mníšku otevře poslední den v roce i na Nový rok

  • Vydáno29. prosince 2019
Zámek Mníšek pod Brdy má programu mimořádné prohlídky 31. prosince 2019 i 1. ledna 2020. Můžete se těšit na Pohádkové prohlídky s královnou Elsou, Novoroční dobrodružství pro holky a kluky nebo prvorepublikovou atmosféru I. a II. trasy.
Zámek v Mníšku pod Brdy u Prahy připravuje na poslední den v roce Pohádkový Silvestr s královnou Elsou a sněhulákem Olafem v zámeckých komnatách a panenky. Prohlídka se koná v 10:30 hodin a je na ni třeba předchozí rezervace. V 11:15 mohou děti navštívit Kouzelné sklepení, k dispozici bude i výtvarný ateliér.

Na Nový rok 1 .1. 2020 se mohou na prohlídku zámku těšit dospělí a starší děti. Bude se jednat o takzvanou prvorepublikovou prohlídku s vnučkou poslední majitelky zámku. Prohlídky se konají od 13:15 do 14:30 hodin. V případě zájmu je nutná rezervace 24 hodin předem na č. 778 716 538 nebo 606 649 207. Vstupenku si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky.

královna ElzaV 13:30 začnou prohlídky určené dětem s názvem "Elsa slaví Nový rok". Na děti čeká pohádkový Nový rok s královnou Elsou a sněhulákem Olafem v zámeckých komnatách i panenky. Rezervace předem je nutná. Od 14:15 bude přístupné Kouzelné sklepení a šikovné ruce dojdou uplatnění ve 14:00 ve výtvarném ateliéru.

Na prohlídky si vstup rezervujte na tel. 606 649 207 nebo 778 716 538. Lístky si vyzvedněte 30 minut před začátkem prohlídky.
Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy – vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Další aktuality

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Hrad Český Šternberk láká na zimní prohlídky

Na prohlídku hradu či zámku nepotřebujete žádné speciální počasí, proto se na ni můžete vydat i v zimě. Jste-li již nedočkaví se na nějakou památku vypravit, využijte mimořádnou prohlídku o víkendu 28. a 29. ledna 2023 na hradě Český Šternberk. Prohlídka začíná vždy ve 12:00 a 14:00 hodin, a to v sobotu i v neděli. Prohlídku je třeba předem rezervovat či zakoupit on-line.
Středočeský kraj | Památky