Úvod > Aktuality > Objevte zámek Napajedla – při tradičních prohlídkách či romantickém ubytování
Objevte zámek Napajedla - při tradičních prohlídkách či romantickém ubytování
">
Památky

Objevte zámek Napajedla – při tradičních prohlídkách či romantickém ubytování

  • Vydáno12. srpna 2016
Pokud nevíte, kam vyrazit v teplých letních dnech, vypravte se do zámku v Napajedlích. Vyrazte do světa netradičních zážitků, prožitků a vůní. Vyzkoušejte nic nedělání, nechejte se hýčkat, procházejte se v zámeckém parku, pochutnejte si na zdejších domácích delikatesách, dobré kávě, bylinkových čajích či limonádách.
Zámek NapajedlaPokud plánujete dovolenou, tak neváhejte vyrazit do zámku v Napajedlích. Je to ideální místo nejenom pro romantické páry, ale také sportovce či rodiny s dětmi. Zámek se nachází v malebném městečku Napajedla, které leží mezi dvěma městy – Zlínem a Uherským Hradištěm. Vše tedy máte na dosah ruky. Moderní, baťovský, funkcionalistický Zlín a nebo Uherskohradišťsko s pamětním místem Velehrad, hradem Buchlov či archeoskanzenem Modrá.

Prohlídky v zámku Napajedla probíhají denně kromě pondělí od deseti do šestnácti hodin, o víkendech do sedmnácti hodin. Poslední prohlídka je hodinu před ukončením otevírací doby. Vstupné pro dospělé činí 100 Kč, děti od 6 do 14 let zaplatí 50 Kč a studenti a důchodci 80 Kč. Rodinné vstupné je stanoveno na 250 Kč (dva dospělí a dvě děti). Průvodce vás seznámí s historií zámku, se šlechitckými rody a navštívíte hlavní historické sály zámku. Prohlídka trvá cca 45 minut.
 

Zámecké delikatesy i příjemné ubytování

Občerstevní NapajedlaPoté je možné posedět na příjemné zámecké terase, dát si dobrou kávu a občerstvit se domácími delikatesami. Pro přípravu pokrmů se zde používají především kvalitní suroviny ve stylu "slow food" – tedy z lokálních surovin či také bio suroviny. Velmi často maso, zeleninu a jiné produkty místní kuchaři nakupují u místních certifikovaných drobných farmářů, čímž je podpořena kvalita připravovaných jídel. Setkat se zde můžete také s produkuty z Toskánska (víno, marmelády, olivové oleje apod.), které si na zámku můžete rovněž zakoupit.
 
A pokud vám to bude málo, můžete se na zámku i ubytovat a strávit zde několik příjemných dnů, vyrazit na loď a plavit se po Baťově kanále a nebo užívat cykloturistiky na místní cyklostezce, která vede podél řeky Moravy směr Kroměříž nebo jižní Morava.
 
Zámek Napajedla byl po dlouhá léta zcela uzavřen. Od roku 2008 se postupně rekonstruuje a otevírá pro veřejnost. V zámku sídlí také Moravský kulinářský institut, který nabízí milovníkům vaření zajímavé kurzy.
Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova

Moravská cyklostezka – na kole z Jeseníků do Mikulova

Cyklotrasa Moravská stezka má více než tři sta kilometrů a vede napříč Moravou od polských hranic po Lednicko-valtický areál na jižní Moravě. Začíná na česko-polských státních hranicích a je vedena nádhernými partiemi Jeseníků.

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Hřebčín Napajedla – nejstarší chov anglického plnokrevníka na našem území

Zakladatelem nejstaršího chovu anglického plnokrevníka na našem území byl v roce 1886 příslušník vlivné vídeňské rodiny s řeckými kořeny Aristides Baltazzi. Hřebčín dosáhl brzy velkých úspěchů. Hřebčín nabízí možnost exkurze po předchozím objednání.

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Zámek Napajedla dýchá minulostí a žije současností

Je málo míst, která ve vás zanechají stopu. Jedním z nezapomenutelných míst je právě zámek Napajedla. Můžete sem zajít na prohlídku, posedět u šálku kávy, navštívit různé kulturní programy, nechat se oddat nebo využít pronájmu místností pro své vlastní organizované akce.

Další aktuality