Úvod > Aktuality > Zámek Dobříš láká na adventní prohlídky s výstavou betlémů
Zámek Dobříš láká na adventní prohlídky s výstavou betlémů
"> "> ">

Zámek Dobříš láká na adventní prohlídky s výstavou betlémů

Vydáno 26. listopadu 2019 Zážitky
Zámek Dobříš připravil na adventní čas pro své návštěvníky speciální prohlídky. Od 30. listopadu do 22. prosince 2019 jsou připraveny adventní víkendové prohlídky s výstavou betlémů.
Advent je čas radostného očekávání. Věřící očekávají příchod Spasitele, děti se těší na dárky a vše, co s vánočními svátky souvisí. Adventní doba má vždy čtyři neděle: první adventní neděle se nazývá železná, následuje neděle bronzová, stříbrná a zlatá. Toto předvánoční obdobní je spojeno s tradičními trhy a jarmarky, vánočními písněmi a koledami a lidovými zvyky a tradicemi. Rozsvěcují se vánoční stromky, staví se betlémy a pořádají se mnohé kulturní akce, při kterých se lidé scházejí a sdílejí neopakovatelnou vánoční atmosféru. Vydejte se v době Adventu na sváteční prohlídku Dobříše. Součástí prohlídek budou k vidění krásné jesličky spolku Příbramských betlémářů. Ve sbírce originálních výtvarných děl nebudou chybět betlémy pletené, vyřezávané, keramické či chlebové
 

Zámek pořádá také vánoční trh

V sobotu 7. prosince se na nádvoří zámku v Dobříši vůbec poprvé uskuteční také vánoční trh. Přijeďte si užít chvíle klidu, ochutnat místní dobroty nebo nakoupit ručně vyráběné dárečky, šperky, adventní věnce, vánoční dekorace či jmelí. Pro mlsné jazýčky budou připraveny čerstvé rybí speciality, svařené víno a medovina, perníčky i cukroví. Slavnostní náladu na jarmarku zajistí vánoční koledy a nádvoří bude zkrášleno nazdobenými jedlemi. K večeru ho pak osvětlí louče, hořící koše a lucerny. Celodennímu jarmarku bude přihlížet posvátná trojice Marie, Josef a Ježíšek.

Vánoční prohlídky tu budou probíhat každý adventní víkend až do neděle 22. prosince 2019.ce na: https://www.maminka.cz/clanek/kam-vyrazit-s-rodinou-o-adventu-na-zamek-jarmark-i-do-betlema
Muzeum hraček Dobříš

Muzeum hraček Dobříš

Nově otevřené Muzeum hraček Dobříš, které se nachází na zámku Dobříš. Pro děti je připravena i stará školní třída, kde si můžou pohrát a vyzkoušet si, jak to vypadalo ve škole v dobách jejich rodičů.

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Muzeum Dobříš - nahlédněte do tajemství výroby kožených rukavic

Muzeum Dobříš - nahlédněte do tajemství výroby kožených rukavic

Nové muzeum, které je situováno v historickém Kopáčkově domě, přímo na náměstí v Dobříši, vám odhalí nejen tajemství výroby kožených rukavic, ale také další zajímavosti tohoto města. Muzeum Dobříš otvírá již 16. května 2015.