Úvod > Aktuality > Letní škola barokní hudby v Holešově představí své žáky na závěrečných koncertech
Letní škola barokní hudby v Holešově představí své žáky na závěrečných koncertech
"> "> ">
Kultura

Letní škola barokní hudby v Holešově představí své žáky na závěrečných koncertech

  • Vydáno10. srpna 2020
Letní škola barokní hudby v Holešově probíhá od 7. sprna až do neděle 16. srpna 2020. Poslední tři dny festivalu, tedy pátek, sobota a neděle 14. – 16. srpna 2020 jsou vyhrazeny závěrečným koncertů na zámku v Holešově, v kostele sv. Petra a Pavla v Kelči a kostele Panny Marie Sněžné v Olomouci. Přijďte se zaposlouchat do podmanivých tónů barokní hudby.
Voiola GambaLetní škola barokní hudby je určena především zpěvákům a instrumentalistům, kteří již mají zkušenosti s interpretací staré hudby. Zároveň je však otevřena také novým zájemcům. Pravidelně tak do Holešova přijíždějí jak mladí studenti konzervatoří, tak starší a zkušenější hudebníci. Kurzy jsou výjimečné tím, že umožňují nastudování a provedení jinak těžko dostupných děl. Vyučují se všechny umělecké kategorie podílející se na realizaci děl – sbor, sóla, ansámbly, varhanní pozitiv, cembalo, generál bas, housle, viola, violoncello, fagot, flétna a další, letos také nově barokní trombon (sackbut), bicí nástroje a viola da gamba, pod vedením mezinárodního týmu lektorů.

svatý HostýnLetní škola vyvrcholí v pátek, sobotu a v neděli závěrečnými koncerty, které se budou odehrávat na různých místech. V pátek 14. 8. proběhne závěrečný koncert na zámku v Holešově. Sobota 15. 8. bude lákat zájemce o starou hudbu do kostela sv. Petra a Pavla v Kelči a poslední koncert se odehraje v neděli 16. 8. v kostele Panny Marie Sněžné Olomouci.

Vstupenky na koncerty se prodávají v Městském informačním centru v Holešově, cena se pohybuje od 200 korun za osobu.
Zámek v Holešově s hvězdárnou

Zámek v Holešově s hvězdárnou

Přijďte navštívit překrásný barokní zámek Holešov. Budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si překrásné zrekonstruované i nezrekonstruované historické prostory zámku. Uvidíte také zámeckou hvězdárnu, ve které vás uvítá hvězdář v barokním kostýmu jako průvodce, je zde také studovna.