Úvod > Aktuality > Za pohádkovými bytostmi do středních Čech
Za pohádkovými bytostmi do středních Čech
"> ">
Zážitky

Za pohádkovými bytostmi do středních Čech

  • Vydáno6. října 2015
Výlet plný nevšedních zážitků, zábavy, ale i poučení slibuje zámek Radíč i Hornický skanzen Březové Hory. Vydejte se do středních Čech a prožijte pohádkové chvíle u finalistů soutěže DestinaCZe 2015.
Prohlídky zámku Radíč jsou pojaty zábavnou formou a vybrat si můžete ze 3 zážitkových programů. Ten první nabízí hledání pokladu s princeznou, během kterého děti plní nejrůznější úkoly, řeší hádanky a čarují. Druhý program je zaměřen na barokní malby – zámkem provází barokní malíř, který poodkryje tajemství dávného dorozumívacího jazyka renesančních a barokních malířů a spolu s návštěvníky hledá tajemné symboly a šifry ukryté v nástropních malbách z poloviny 17. století. Třetí program je určen k osvojení princeznovských a rytířských dovedností jako jsou základy dvorské etikety, móda princezen a rytířů, lukostřelba, dvorské hry nebo pasování do stavu šlechtického na princeznu či rytíře zámku Radíč. Pokud bude přát počasí, můžete si po prohlídce zámku užít piknik na dece v zámecké zahradě. Pokud ne, určitě zkuste něco dobrého ve zdejší restauraci.

Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o hornictví, vydejte se do Hornického skanzenu Březové Hory. V sobotu 10. 10. se zde koná Den s permoníky aneb Permonické hašteření. Březohorské podzemí ožije jako za starých časů a pracujícím havířům přijdou na pomoc skřítci permoníci v čele s mocným Permonem. Aby bylo o zábavu postaráno, provedou občas i nějakou tu rošťárnu.

Muzeum láká k jízdě hornickým vláčkem, sfárání do podzemí a prohlídce mimo jiné třetí nejhlubší jámy v ČR – prohlídka takto hlubokého dolu je unikátem v rámci celé Evropy. Nezapomíná se ani na havířský folklor prezentovaný v původní hornické chalupě se základy ze 17. století a k vidění jsou zde i hodnotné mineralogicko-geologické vzorky, mezi kterými je i největší vytěžený kus stříbra, který si lze v rámci expozic českých muzeí prohlédnout.

Zámek Radíč i Hornický skanzen Březové Hory jsou letošními finalisty soutěže DestinaCZe. Podpořte je svými hlasy!
 
Havířské šprýmování v Hornickém muzeum v Příbrami

28.10.
Havířské šprýmování v Hornickém muzeum v Příbrami

Středočeský kraj každoročně pořádá pro všechny zájemce o kulturu a památky Den kraje. V den státního svátku 28. října všechny příspěvkové kulturní organizace kraje otvírají své brány.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika