ÚvodAktualityZa pohádkovými bytostmi do středních Čech
Zážitky

Za pohádkovými bytostmi do středních Čech

  • 6. října 2015
Výlet plný nevšedních zážitků, zábavy, ale i poučení slibuje zámek Radíč i Hornický skanzen Březové Hory. Vydejte se do středních Čech a prožijte pohádkové chvíle u finalistů soutěže DestinaCZe 2015.
Prohlídky zámku Radíč jsou pojaty zábavnou formou a vybrat si můžete ze 3 zážitkových programů. Ten první nabízí hledání pokladu s princeznou, během kterého děti plní nejrůznější úkoly, řeší hádanky a čarují. Druhý program je zaměřen na barokní malby – zámkem provází barokní malíř, který poodkryje tajemství dávného dorozumívacího jazyka renesančních a barokních malířů a spolu s návštěvníky hledá tajemné symboly a šifry ukryté v nástropních malbách z poloviny 17. století. Třetí program je určen k osvojení princeznovských a rytířských dovedností jako jsou základy dvorské etikety, móda princezen a rytířů, lukostřelba, dvorské hry nebo pasování do stavu šlechtického na princeznu či rytíře zámku Radíč. Pokud bude přát počasí, můžete si po prohlídce zámku užít piknik na dece v zámecké zahradě. Pokud ne, určitě zkuste něco dobrého ve zdejší restauraci.

Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o hornictví, vydejte se do Hornického skanzenu Březové Hory. V sobotu 10. 10. se zde koná Den s permoníky aneb Permonické hašteření. Březohorské podzemí ožije jako za starých časů a pracujícím havířům přijdou na pomoc skřítci permoníci v čele s mocným Permonem. Aby bylo o zábavu postaráno, provedou občas i nějakou tu rošťárnu.

Muzeum láká k jízdě hornickým vláčkem, sfárání do podzemí a prohlídce mimo jiné třetí nejhlubší jámy v ČR – prohlídka takto hlubokého dolu je unikátem v rámci celé Evropy. Nezapomíná se ani na havířský folklor prezentovaný v původní hornické chalupě se základy ze 17. století a k vidění jsou zde i hodnotné mineralogicko-geologické vzorky, mezi kterými je i největší vytěžený kus stříbra, který si lze v rámci expozic českých muzeí prohlédnout.

Zámek Radíč i Hornický skanzen Březové Hory jsou letošními finalisty soutěže DestinaCZe. Podpořte je svými hlasy!
 

Další aktuality

Léto mezi labyrinty zámku Loučeň bude bosé

Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své kecky, žabky, sandály, botky či boty a s nimi i stud. Zámek Loučeň vás zve na další ročník oslavy Mezinárodního dne turistiky naboso, který se bude konat v sobotu 27. července 2024.
25. červenec 2024 12:00
Zážitky, Středočeský kraj

Na tajemném hradě Houska proběhne opět akce Bohnice na Housce

Letní výlet? Co takhle 27. a 28. července 2024 víkend Bohnice na Housce? Po celý víkend si budete moci vyzkoušet rozličná řemesla využívaná při pracovní rehabilitaci v Psychiatrické nemocnici Bohnice a zakoupit předměty, které vznikly v terapeutických dílnách a na odděleních.
25. červenec 2024 9:19
Životní styl, Středočeský kraj

Kutná Hora nabízí prohlídky s profesionálním průvodcem

Pokud se chcete dozvědět více o historii Kutné Hory, navštívit významné památky a odnést si nezapomenutelný zážitek, Průvodcovská služba Kutná Hora je ta správná volba. Stříbrným městem vás provedou zkušení průvodci, kteří vás zasvětí do tajů středověkého života. Můžete si vybrat z široké palety připravených okruhů městem. V nabídce jsou i zážitkové programy s ukázkou ražby mincí, průvodci v kostýmu, nebo prohlídky ve večerních hodinách.
22. červenec 2024 14:00
Památky, Středočeský kraj

Dovolená na vodě ve středních Čechách: vodácká romantika, kolesový parník nebo kajutová loď

Pobyt na vodě má své kouzlo. Kdo chce strávit víkend nebo dovolenou přímo na vodě, nemusí vyrážet až k moři. Stejně krásnou dovolenou anebo volný víkend si užijete i ve středních Čechách, a to jak v kánoi, tak i na parníku nebo jachtě. K zapůjčení malé motorové lodě nebo plachetnice dávno není výsadou bohatých, vyplout dnes může každý – a dokonce k tomu ani nepotřebuje kapitánský průkaz, stačí rychlé zaškolení. Díky omezenému výkonu lodě není průkaz vůdce malého plavidla potřeba. Kajutovou loď tak může řídit každý dospělý. Na lodi je k dispozici veškeré vybavení na přespání, vaření i sociální zařízení. A kam se vydat? To vám poradí Kudy z nudy.
21. červenec 2024 12:00
Letní sporty, Středočeský kraj

Mníšek i nedaleký vrch Skalka připravuje nejvýznamnější kulturní, společenskou a náboženskou akcí regionu

V poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se už tento pátek sejdou poutníci z celého Česka. V pátek 19. července se bude totiž konat tradiční Den poutníka, kde si společně připomenou fenomén posledních let – poutnictví, které je u nás na vzestupu. Unikátní poutní areál bude hostit poutníky ze všech koutů země, a kromě poutní mše svaté v sobotu, nabídne také zajímavý program spojený s historií místa a pěším putováním. Zkrátka nepřijdou ani děti.
15. červenec 2024 10:20
Památky, Středočeský kraj

Romantika na vodě: vyjeďte si na výlet parníkem

Nechte se kolébat vodou na výletní lodi a poznejte krajinu kolem sebe z jiné perspektivy. Plavba po klidné vodní hladině řeky nebo nádrže poslouží nejen jako příjemně strávené odpoledne, ale i jako dokonalá kulisa pravé romantické schůzky.
14. červenec 2024 15:00
Zážitky, Středočeský kraj

20 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi ve středních Čechách

Chcete vyrazit na výlet ve středních Čechách? Nebo zůstáváte na letošní dovolenou doma a hledáte inspiraci na příjemné chvíle s celou rodinou? Pak se vám budou hodit naše tipy na zážitky ve středních Čechách, které nabízí spoustu atraktivních možností využití volného času – od zoologických zahrad přes aquaparky, projížďky malebnými lokálkami po zábavní parky, výletní plavby a další atrakce, ze kterých si vyberou malí i velcí.
13. červenec 2024 6:53
Zážitky, Středočeský kraj

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj