Úvod > Aktuality > Z roubenky z Loubí je nové vzdělávací centrum
Z roubenky z Loubí je nové vzdělávací centrum
"> ">
Zážitky

Z roubenky z Loubí je nové vzdělávací centrum

  • Vydáno25. července 2012
"Roubenka z Loubí ve skanzenu v Zubrnicích se proměnila ve vzdělávací centrum pro školy. V historické části domu budou děti využívat světnici s kachlovým sporákem při přípravě tradičních jídel, další místnosti využijí jako řemeslné dílny. Už tento víkend v Zubrnicích chystají pouť svaté Máří Magdaleny a v obci vyvrcholí vernisáží prací také sochařské sympozium. Skanzen v Zubrnicích byl založen v 70. letech minulého století a je nejmladším muzeem v přírodě v Česku. "
Muzeum v přírodě Zubrnice – nejmladší skanzen v Čechách

Muzeum v přírodě Zubrnice – nejmladší skanzen v Čechách

V urbanisticky i krajinářsky jedinečně umístěné obci v kopcovité krajině Českého středohoří se nachází soubor hodnotné zástavby lidové architektury, kde vedle sebe stojí stavby roubené, hrázděné i zděné. Interiérové i exteriérové expozice jsou prezentovány v několika objektech.

Železniční muzeum Zubrnice

Železniční muzeum Zubrnice

Navštivte v Zubrnici expozici o historii a současnosti trati Velké Březno – Verneřice – Úštěk. Nachází se v bývalém skladišti zboží a k vidění jsou zde staré fotografie, dokumenty, různé "železniční" drobnosti, modelová železnice – model stanice Levín v měřítku 1:45.