Úvod > Co chcete dělat? > Železniční muzeum Zubrnice
Železniční muzeum Zubrnice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Železniční muzeum Zubrnice

Navštivte v Zubrnici expozici o historii a současnosti trati Velké Březno – Verneřice – Úštěk. Nachází se v bývalém skladišti zboží a k vidění jsou zde staré fotografie, dokumenty, různé "železniční" drobnosti, modelová železnice – model stanice Levín v měřítku 1:45.
Muzeum se nachází na nádraží t.č. neprovozované dráhy Velké Březno – Úštěk. Skládá se z několika expozic zaměřených na historii železniční dopravy. V budově stanice můžete navštívit dobovou čekárnu, dopravní kancelář a v dřevěné části je popsána historie místní dráhy Velké Březno – Lovečkovice – Verneřice – Úštěk horní nádraží (LGWA) s výkresy stanic a spoustou fotografií od výstavby železnice v roce 1890 do současné doby. V další budově se můžete seznámit s historií železničních drezín s popisy od jejich vývoje od ručních po motorové ze současné doby. V expozici drezín je vystavena osobní drezína Tatra Dm6 známá z filmu Ostře sledované vlaky a Maďarská drezína z filmu Rebelové.

Další expozice jsou tématicky umístěné v krytých železničních vozech. Jedna z expozic je věnována světlu na železnici a v druhém voze je expozice věnována zabezpečovacímu zařízení na železnici. Za nádražní prostor s posezením je věnován relaxaci. Děti mohou využít herní prvky (houpačky, klouzačky, dětská mašinka atp.). V budově je možnost zakoupit drobné občerstvení a upomínkové předměty (turistické vizitky a známky, pohlednice atp.)


Svezení na drezíně i ve vlaku

Pro návštěvníky je dále možnot svezení na ruční nebo motorové drezíně. V místě je zajištěno malé občerstvení a prodej suvenýrů.

Od 16.5. 2020 už vlaky jezdí dle standardního jízdního řádu o všech víkendech a svátcích v trase Ústí nad Labem Střekov – Velké Březno – Zubrnice a s tím jsou otevřené expozice v železničním muzeu na nádraží v Zubrnicích a minimuzeum v Lovečkovicích.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa Haslice

Chalupa Haslice

Homole u Panny, Ústecký kraj
Sport Camp Levínský Kocour

Sport Camp Levínský Kocour

Levín, Ústecký kraj
Farma U sluníček Heřmanov

Farma U sluníček Heřmanov

Děčín, Ústecký kraj