Úvod > Aktuality > Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!
Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!
"> "> ">
Lázně a wellness

Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!

  • Vydáno10. února 2016
Nechte se hýčkat ve „vzdušných lázních“ wellness Orea Resortu Horizont v Železné Rudě! Načerpejte síly, pozitivní energii, zkrátka dopřejte si odreagování pro vaše tělo i mysl. Že vás wellness relaxace láká? Pak jste zde na správné adrese!
sumava-bezky.jpgHotel Horizont se nachází na jižním svahu PancířeNárodním Parku Šumava. Od hlavní komunikace je hotel vzdálen 1,8 km a od Špičáku pouhé 3 km, kde se nachází největší lyžařský areál Železné RudySKI areál Špičák se sedačkovou lanovkou a od roku 2014 s novou rozhlednou. V bezprostřední blízkosti se nachází svah zvaný "Hofmanky", na kterém se lyžaři mohou dopravovat jedno sedačkovou lanovkou, která vede až na samý vrchol již zmíněného Pancíře s taktéž známou rozhlednou.

Okolo hotelu vedou běžecké stezky, mezi takřka nejbližší místa k pěšímu výletu patří ledovcová jezera Černé a Čertovo, či přírodní vodopády Bílá Strž anebo se snadno dostanete chůzí zadní cestou mimo provoz motorových vozidel do samotné Železné Rudy. Po cestě budete míjet také hotel Belveder, kde se nachází i stejně zvaný minipivovar Belveder s nabídkou místního železnorudského piva.
 

Nechte se hýčkat ve wellness hotelu Horizont

Hotel HorizontHotel Horizont disponuje 101 pokoji, je již několik let plně nekuřácký. Naleznete zde hotelovou restauraci s nabídkou pokrmů ve formě ala carte nebo bohatého bufetu. Obě možnosti jsou plně dostupné i příchozím neubytovaným hostům tzv. zvenku. Nebo si můžete posedět v příjemném lobby baru. Přímo v hotelu se nachází zrenovovaný wellness areál s bazénem, whirlpoolem, saunou a římskými lázněmi. Lze si jít zacvičit do fitnessu či navštívit organizované hodiny například power jogy nebo spinningu. Vedle hýčkání všech smyslů ve wellness areálu si v hotelu můžete zajít i na masáž, léčivé zábaly, terapii teplými lávovými kameny, perličkové koupele spoustu dalších procedur z nabídky rehabilitačního úseku s osvědčeným týmem masérů.

A pokud máte na dovolené své nejmenší, můžete na ně dávat pozor komfortně. Odsud na své malé ratolesti uvidíte až k dětskému hřišti. Mimo to je hotel Horizont „baby friendly“ i v dalších směrech. V menu restaurace naleznete dětská jídla, mimo dětské hřiště tu v létě děti mohou v doprovodu dospělého navštívit i obří trampolínu či je zde v hlavní sezóně připraven animační program vedený skupinou zkušených animátorů profesionálů. Svůj vůz můžete zaparkovat na hlídaném parkovišti v areálu hotelu. V neposlední řadě bezplatné Wi-Fi připojení je dnes samozřejmostí.
Šumavou na běžkách – z malebných údolí až na Pancířský hřbet

Šumavou na běžkách – z malebných údolí až na Pancířský hřbet

Trasa v oblasti Železnorudska vede přes Hůrecké slatě do údolí Křemelné, odkud přes zasněžené pláně vystoupáte na horský hřeben k vrcholům Můstek, Habr a Pancíř.

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů naleznete na vrcholu Pancíř (1214 m), odkud se naskýtá pohled daleko do Bavorska, na Velký Javor s horskou chatou Arberschutzhaus a za jasného počasí jsou vidět také Alpy.

Černé jezero na Šumavě – největší přírodní jezero České republiky

Černé jezero na Šumavě – největší přírodní jezero České republiky

Podniknout výlet k Černému jezeru by měl každý, kdo se ocitne v krásném prostředí Šumavy. Největší české přírodní jezero ledovcového původu totiž poskytuje jeden z nejhezčích zážitků při toulkách šumavskou přírodou.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma. V zimě lanovka přepravuje pouze lyžaře a běžkaře.