ÚvodAktualityWellness v srdci Šumavy, prosím ano!
Lázně a wellness

Wellness v srdci Šumavy, prosím ano!

  • 10. února 2016
Nechte se hýčkat ve „vzdušných lázních“ wellness Orea Resortu Horizont v Železné Rudě! Načerpejte síly, pozitivní energii, zkrátka dopřejte si odreagování pro vaše tělo i mysl. Že vás wellness relaxace láká? Pak jste zde na správné adrese!
horizont šumavaHotel Horizont se nachází na jižním svahu PancířeNárodním Parku Šumava. Od hlavní komunikace je hotel vzdálen 1,8 km a od Špičáku pouhé 3 km, kde se nachází největší lyžařský areál Železné RudySKI areál Špičák se sedačkovou lanovkou a od roku 2014 s novou rozhlednou. V bezprostřední blízkosti se nachází svah zvaný "Hofmanky", na kterém se lyžaři mohou dopravovat jedno sedačkovou lanovkou, která vede až na samý vrchol již zmíněného Pancíře s taktéž známou rozhlednou.

Okolo hotelu vedou běžecké stezky, mezi takřka nejbližší místa k pěšímu výletu patří ledovcová jezera Černé a Čertovo, či přírodní vodopády Bílá Strž anebo se snadno dostanete chůzí zadní cestou mimo provoz motorových vozidel do samotné Železné Rudy. Po cestě budete míjet také hotel Belveder, kde se nachází i stejně zvaný minipivovar Belveder s nabídkou místního železnorudského piva.
 

Nechte se hýčkat ve wellness hotelu Horizont

horizont šumavaHotel Horizont disponuje 101 pokoji, je již několik let plně nekuřácký. Naleznete zde hotelovou restauraci s nabídkou pokrmů ve formě ala carte nebo bohatého bufetu. Obě možnosti jsou plně dostupné i příchozím neubytovaným hostům tzv. zvenku. Nebo si můžete posedět v příjemném lobby baru. Přímo v hotelu se nachází zrenovovaný wellness areál s bazénem, whirlpoolem, saunou a římskými lázněmi. Lze si jít zacvičit do fitnessu či navštívit organizované hodiny například power jogy nebo spinningu. Vedle hýčkání všech smyslů ve wellness areálu si v hotelu můžete zajít i na masáž, léčivé zábaly, terapii teplými lávovými kameny, perličkové koupele spoustu dalších procedur z nabídky rehabilitačního úseku s osvědčeným týmem masérů.

horizont šumavaA pokud máte na dovolené své nejmenší, můžete na ně dávat pozor komfortně. Odsud na své malé ratolesti uvidíte až k dětskému hřišti. Mimo to je hotel Horizont „baby friendly“ i v dalších směrech. V menu restaurace naleznete dětská jídla, mimo dětské hřiště tu v létě děti mohou v doprovodu dospělého navštívit i obří trampolínu či je zde v hlavní sezóně připraven animační program vedený skupinou zkušených animátorů profesionálů. Svůj vůz můžete zaparkovat na hlídaném parkovišti v areálu hotelu. V neposlední řadě bezplatné Wi-Fi připojení je dnes samozřejmostí.
Lanovka na Špičák v Železné Rudě Letní sporty

Lanovka na Špičák v Železné Rudě

Lanovka vás přepraví ze Sport areálu Špičák až na vrchol Špičáku (1202 m). Přepraví zde bez problémů pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené turisty. Přeprava kol a kočárků je zde zdarma. V zimě lanovka přepravuje pouze lyžaře a běžkaře.

Rozhledna šumavský Špičák Příroda

Rozhledna šumavský Špičák

Rozhledna postavená roku 2014 na šumavském Špičáku měří 26,5 metru a na její vrchol vede celkem 135 schodů. Svou výškou převyšuje všechny okolní stromy a nabízí tak jedinečný výhled na Šumavu z obou stran, za jasného počasí lze dohlédnout i Dachsteinské Alpy.

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy Zimní sporty

Ski areál Špičák – nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák – Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.

Rozhledna na vrcholu Pancíř Příroda

Rozhledna na vrcholu Pancíř

Jeden z nejkrásnějších šumavských výhledů naleznete na vrcholu Pancíř (1214 m), odkud se naskýtá pohled daleko do Bavorska, na Velký Javor s horskou chatou Arberschutzhaus a za jasného počasí jsou vidět také Alpy.

Černé jezero na Šumavě – největší přírodní jezero České republiky Příroda

Černé jezero na Šumavě – největší přírodní jezero České republiky

Podniknout výlet k Černému jezeru by měl každý, kdo se ocitne v krásném prostředí Šumavy. Největší české přírodní jezero ledovcového původu totiž poskytuje jeden z nejhezčích zážitků při toulkách šumavskou přírodou.

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje Příroda

Čertovo jezero – jediné šumavské jezero náležící k povodí Dunaje

Pověstmi opředené Čertovo jezero ledovcového původu leží na jihovýchodním svahu Jezerní hory, poblíž Železné Rudy. Jako jediné ze šumavských jezer náleží k povodí Dunaje.

Šumavou na běžkách – z malebných údolí až na Pancířský hřbet Zimní sporty

Šumavou na běžkách – z malebných údolí až na Pancířský hřbet

Trasa v oblasti Železnorudska vede přes Hůrecké slatě do údolí Křemelné, odkud přes zasněžené pláně vystoupáte na horský hřeben k vrcholům Můstek, Habr a Pancíř.

Další aktuality

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Šumavě

Během horkých dnů je nejlepší alternativou pobyt někde u vody. Pokud hledáte příjemné osvěžení na Šumavě, pak vám dnešní rady portálu Kudy z nudy přijdou vhod. Nabídneme vám možnosti, kde se svlažit a neporušit tak zákaz koupání, který platí na mnohých místech Národního parku Šumava. Zapovězená jsou především ledovcová jezera, ale také plavební kanály (např. Schwarzenberský nebo Vchynicko-tetovský). Není však důvod k obavám – na Šumavě naleznete mnoho jiných atraktivních koupacích míst. Prim mezi nimi hraje samozřejmě Lipenská přehrada, ale k dispozici vám je i spousta dalších koupališť.
17. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Benediktinské dny oživí klášter Kladruby

V pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 se konají oživené noční prohlídky kláštera v Kladrubech, tzv. Benediktinské dny. Netradiční exkurze klášterem vám přiblíží významné období našich dějin.
11. červenec 2024 10:00
Památky, Plzeňský kraj

Nejlepší koupání: tipy, kam k vodě na Plzeňsku

Okolí Plzně nabízí možnosti koupání v několika vodních nádržích, rybnících i přírodních biotopech. Vybrat si můžete například nádrž Hracholusky, biotop Kotynka či Blovice, lomy Starý Klíčov, Hradec anebo Hradišťský vrch. Nejoblíbenějším místem Plzeňanů je Velký bolevecký rybník.
9. červenec 2024 10:30
Letní sporty, Plzeňský kraj

V šumavském Nebespánu ochutnáte lahůdky francouzské kuchyně

Boutique hotel Nebespán nabízí od 5. do 7. července a 24. až 25. srpna mimořádný kulinářský zážitek – zdejší francouzský šéfkuchař Mikael Rassineux vám těchto dnech připraví nejlepší úpravy mušlí: Moules marinières, Moules à la crème a Soupe dieppoise. Kromě vynikající kuchyně si v Nebespánu můžete dopřát skvělý odpočinek.
4. červenec 2024 9:00
Ubytování, Plzeňský kraj

Za vůní dřeva na pily, do srubu a ke kanálům: tipy na výlety za tradicí dřevařství nejen na Šumavě

Dřevařství patří k tradičním odvětvím našeho průmyslu a v horských oblastech vždy patřilo k hlavnímu zdroji obživy místních obyvatel. Zvláště na Šumavě, kde existoval až do roku 1870 neproniknutelný prales, se dřevařství dařilo. A bylo tomu tak i po osudném 26. říjnu, kdy silná vichřice během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů. Těžbu, zpracování, transport dřeva a jeho následné využití připomíná řada expozicí a technických památek nejen na Šumavě, ale také v Krkonoších, Krušných horách nebo na Vysočině. Kam se za vůní dřeva vydat vám poradí Kudy z nudy.
4. červenec 2024 6:16
Památky, Plzeňský kraj

Poledník, Třístoličník a Bučina: tři krátké výlety přes hranice na Šumavě

Hledáte zajímavý námět na šumavský výlet? Vyzkoušejte naše tipy na krátké výlety přes hranice. Vybrali jsme si horu Poledník, Třístoličník a oblíbenou Bučinu. Udělejte si hezkou procházku těmito místy, která byste za minulého režimu museli obejít velikým obloukem.
3. červenec 2024 16:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Evropského poháru v downhillu

Po třech letech se o nastávajícím prodlouženém víkendu postaví bikeři na start mezinárodního podniku v downhillu na šumavském Špičáku. Ve dnech 5. až 7. července 2024 se pojede v pořadí 4. závod šestidílné série iXS Downhill Cupu, kde mohou startovat i jezdci bez licence.
2. červenec 2024 13:50
Letní sporty, Plzeňský kraj

V létě lákají do Klatov karafiáty i tradiční pouť

Výlet do Klatov se obvykle neobejde bez krkolomného výstupu na Černou věž, sestupu do tajemných katakomb a obdivování barokní lékárny U Bílého jednorožce. Pokud se sem s portálem Kudy z nudy vypravíte o víkendu 12. až 14. července 2024, můžete si navíc užít tradiční pouť a výstavu slavných klatovských karafiátů!
30. červen 2024 18:54
Životní styl, Plzeňský kraj