Úvod > Aktuality > Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Hrad Kašperk je v dubnu přístupný každý víkend

Vydáno 1. dubna 2019 Památky
Hrad Kašperk na Šumavě se od dubna opět otevírá turistům. Kromě Velikonoc zatím pouze o sobotách a nedělích, od května pak bude přístupný téměř po celý týden. Při prohlídkách vám průvodce objasní, jak se asi v 14. a 15. století na hradech žilo nebo jak se ve středověku hrady stavěly. Děti se mohou zase vžít do role rytíře nebo princezny.
Hrad KašperkHrad Kašperk je v dubnu přístupný o sobotách a nedělích od 9:00 do 17:00 hodin, prohlídky se konají v 10:30, 11:15, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 16:00 hodin.

Nejbližší akcí budou Velikonoce na Kašperku, kdy bude hrad otevřen od 19. do 22. dubna. Navštívit můžete komentovanou prohlídku okruhu Život na hradě, v hradním občerstvení můžete ochutnat točené velikonoční zelené pivo ze Strakonic.
 

Život na hradě i stavba středověkého sídla

hrad KašperkBěhem běžných prohlídkových dnů jsou připraveny pro příchozí tři okruhy. Život na hradě zahrnuje návštěvu purkrabství s výkladem zaměřeným na hospodářský život na hradě včetně přípravy jídla, prohlídku zříceniny hradního paláce s erby držitelů hradu, východní věž i unikátní videoprojekci představující život na středověkém hradě.

Prohlídka Stavba hradu je zaměřená na samotné budování středověkých sídel. Průvodce vás doprovodí na hradní parkán s netradiční prezentací obrazů z dějin hradu, do přízemí východní věže s ukázkami pracovních nástrojů a ukázkou opracování kamenného ostění, prohlédnete si zříceniny hradního paláce a západní věže, kde se přímo před vašimi zraky a současně kolem vás postaví, vybaví nábytkem a nakonec zanikne středověká komnata. Krásná je i vyhlídkaz 5. patra západní věže.

Pokud byste chtěli navštívit oba okruhy současně, je pro vás připraven Velký prohlídkový okruh, který oba spojuje.
 

Děti v době rytířů a princezen

RytířPro děti ve věku 6 až 11 let jsou přichystány interaktivní prohlídky hradu formou soutěží a plnění úkolů, tématicky zaměřené na život v době rytířů a princezen. Příkladem je především výchova mladého Karla IV. ve Francii a další dochované dobové prameny k výchově a přípravě na budoucí poslání dětí významných středověkých osobností.

Děti na prohlídce budou ve stejném věku jako ti, jichž se tato výchova týkala, a proto si zkusí stát se na chvíli mladým českým princem či princeznou. Na tuto prohlídku je však nutná rezervace, prohlídka se koná při počtu min 10 dětí.
Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Hrad Kašperk - nejvýše položený královský hrad v Čechách

Vydejte se na hrad Kašperk a poznejte místa, kde se natáčela pohádka Anděl Páně. Pokud si chcete užívat svěžího šumavského vzduchu, můžete si udělat výlet k hradu po jedné z turistických tras, které vedou z Kašperských Hor přímo na hrad.

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Naučná stezka strážců hranice okolím Kašperských Hor

Projděte se po krásné šumavské krajině, místy kde se již od středověku pohybují obránci našich hranic. Okružní naučná stezka o cekové délce 19,5 km vede na trase Kašperské Hory, Amálino údolí, Řetenice, Ždánov, hrad Kašperk a zpět do Kašperských Hor.