Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte dobrodružné putování dějinami Plzně s loutkovými průvodci
Vyzkoušejte dobrodružné putování dejinami Plzne s loutkovými pruvodci
"> Vyzkoušejte dobrodružné putování dejinami Plzne s loutkovými pruvodci "> Hra Pamet loutky vás zavede do ruzných cástí Plzne "> Dobrodružná cesta zacíná od plzenského Muzea loutek
Zážitky

Vyzkoušejte dobrodružné putování dějinami Plzně s loutkovými průvodci

  • Vydáno10. prosince 2014
Muzeum loutek v Plzni připravilo pro všechny milovníky geocachingu dobrodružné putování dějinami západočeské metropole s neobvyklými průvodci. Cache Paměť loutky – příběh města Plzně mapuje slavné okamžiky západočeské metropole od založení až po současnost a představuje autentická místa, která byla přímo dějištěm těchto důležitých událostí. Vypravěčem se staly loutky, které ve svém loutkovém životě vyprávěly už tisíce různých příběhů, ale nyní je jim Plzeň jevištěm a příběh Plzně dramatem.
LoutkyHra Paměť loutky vás zavede do různých částí Plzně. Loutky jsou vždy vyfotografovány před objektem, v interiéru nebo v určitém prostředí, které vám pomohou odpovědět na otázku. Ke každému zastavení (fotografii) se pak váže jedna otázka, jejímž správným zodpovězením získáte jednu indicii. Indicie vás na závěr zavedou k pokladu.

Pořadí sběru indicií je zcela libovolné, rozhodně nemusíte obcházet zastavení v pořadí uvedeném v zadání. Celá cesta, od výchozích souřadnic přes všechna zastavení, finále a návrat zpět na výchozí souřadnice, měří při optimálním postupu kolem 18 km. Ale nebojte se, nejvíce zastavení je v centru města, kde pěšky urazíte asi 3,5 km. Mimo centrum jsou tři zastavení a finále, které se nachází do 4 km od výchozích souřadnic tedy od Muzea loutek v Plzni. Ke vzdáleným zastavením se pohodlně dostanete pomocí MHD.
Paměť loutky: příběh města Plzně – geocachingový průvodce městem

Paměť loutky: příběh města Plzně – geocachingový průvodce městem

Dobrodružné geocachingové putování dějinami západočeské metropole s neobvyklými průvodci a s pokladem na konci cesty připravilo Muzeum loutek v Plzni ve spolupráci s plzeňskou geokomunitou.

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Muzeum loutek v Plzni – Příběh na niti

Na plzeňském náměstí se nachází původní měšťanský dům, ve kterém od roku 2009 sídlí Muzeum loutek (pobočka Západočeského muzea v Plzni). Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Nechybí interaktivní expozice, divadelní ukázky ani multifunkční sál.