Úvod > Aktuality > Výstava v Přerově připomíná slávu Pernštejnů
Výstava v Přerově připomíná slávu Pernštejnů
">
Zážitky

Výstava v Přerově připomíná slávu Pernštejnů

  • Vydáno3. října 2012
Historické prameny mapující historii významného šlechtického rodu budou hlavním lákadlem výstavy Pernštejnové v Pobečví, která bude od 4. října k vidění v prostorách Galerie města Přerova na Horním náměstí.

Výstava přiblíží staré tisky, publikace o rodu Pernštejnů nebo rozsah rodového panství na základě dobových map a plánů. 

Galerie města Přerova se tak připojuje k sérii akcí, pořádaných v rámci projektu Pernštejnský rok, který vyhlásil Národní památkový ústav v Praze. 

Jednotliví příslušníci tohoto rodu vlastnili v Pobečví panství Tovačov, Kojetín, Přerov, Lipník nad Bečvou, Drahotuše a Hranice. 

Doprovodný program zahrnuje komentovanou prohlídku s autorem výstavy, která se uskuteční ve čtvrtek 18. října v 17 hodin.

Procházka městskou památkovou rezervací Lipník nad Bečvou

Procházka městskou památkovou rezervací Lipník nad Bečvou

Lipník nad Bečvou je od roku 1989 městskou památkovou rezervací. Město leží na dohled hradu Helfštýna v rovině Moravské brány.

Město Přerov

Město Přerov

Uprostřed Moravy v Olomouckém kraji leží na řece Bečvě město Přerov. S městem je spojena řada známých jmen osobností, sídlí zde Muzeum Komenského či nejstarší tuzemské muzeum zaměřené na pedagogiku. Prohlédnout si můžete také několik dalších památek.

Zámek Tovačov

Zámek Tovačov

Tovačovský zámek je velmi cennou památkou. Za svou podobu vděčí zejména dvěma významným rodům, které jej vlastnily od 14. do 16. století: Tovačovským z Cimburka a pánům z Pernštejna.

Vlastivědné muzeum v Olomouci – interaktivní a zábavné

Vlastivědné muzeum v Olomouci – interaktivní a zábavné

Pokud si rádi hrajete, zkoumáte a objevujete, vypravte se do Vlastivědného muzea v Olomouci. Historická a přírodovědná expozice čítají přes dva a půl tisíce exponátů. Od května 2013 lze navštívit novou expozici Příběh kamene. Dále u nás můžete potkat i hanáckého obra Drásala...