Úvod > Aktuality > Výstava Czech Press Photo ukáže pohled na svět současných fotografů
Výstava Czech Press Photo ukáže pohled na svět současných fotografů
"> "> "> Czech Press Photo
Zážitky

Výstava Czech Press Photo ukáže pohled na svět současných fotografů

  • Vydáno19. listopadu 2018
V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze se otevře 20. listopadu výstava Czech Press Photo 2018. Výstavu bude možné navštívit do konce ledna 2019. V polovině prosince pak bude zahájena výstava The Best of Czech Press Photo v pražském Karolinu.
Králičí hopV úterý 20. listopadu v 17 hodin v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze proběhne slavnostní ceremoniál předání cen 24. ročníku CPP2018. A současně se v Křížové chodbě a Rytířském sále pražské otevře výstava Czech Press Photo 2018. V závěru premiérové výstavy bude na základě návštěvnické ankety vyhlášena Cena diváků CPP2018. V polovině prosince pak bude zahájena výstava The Best of Czech Press Photo v pražském Karolinu. Jak uvádí autoři, bude to taková předzvěst jubilejního 25. ročníku, který vypukne napolno příští rok.

cech press photoBěhem trvání výstavy proběhne na Staroměstské radnici v prostorách výstava řada prezentací vítězných fotografů a jejich besedy s veřejností. Czech press photo je soutěž a následná výstava přinášející nezávislé autentické obrazové svědectví o životě. Tak, jak je vidí doma i ve světě profesionální fotožurnalisté žijící v České nebo Slovenské republice. Mezi soutěžní kategorie patří: "Aktualita", "Problémy dnešní doby", "Každodenní život", "Umění a kultura", "Sport", "Portrét", "Příroda, věda a životní prostředí", "Lifestyle" a "Proměny Prahy". Jednou z novinek letošního ročníku je zrušení kategorie "Lidé, o kterých se mluví". Byla to nejméně obsazovaná kategorie, ve které se scházelo minimální množství fotografií. Skalní příznivci této disciplíny mohou se svými fotografiemi stejně dobře uspět v kategoriích Portrét nebo Aktualita.

Cílem soutěže i výstavy je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. Czech Press Photo dává možnost zveřejňovat i to, co z nejrůznějších důvodů navzdory svým kvalitám nenachází v médiích uplatnění. V zájmu nestrannosti posuzuje práce nezávislá, každoročně obměňovaná odborná mezinárodní porota. Czech Press Photo podporuje zájem o fotožurnalismus jako prostředek mezilidského poznání a porozumění.
Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum je národní kulturní památkou, symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházelo sídlo nejstaršího domu pražské univerzity – Karlovy neboli Veliké koleje (Collegium Caroli), kterou založil Karel IV. pro dvanáct mistrů pražského vysokého učení.

Praha – Staré Město

Praha – Staré Město

Staré Město sice už dávno není prvním mezi městy království českého, ale zato stále patří mezi nejhezčí a nejvyhledávanější částí Prahy. Historické centrum hlavního města, zapsané mezi památkami UNESCO, je plné památek, obchodů, kaváren a restaurací a prochází jím takzvaná Královská cesta.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.