Úvod > Aktuality > Vysoké Mýto láká na elegantní automobily s karosérií Sodomka
Vysoké Mýto láká na elegantní automobily s karosérií Sodomka
">

Vysoké Mýto láká na elegantní automobily s karosérií Sodomka

Vydáno 1. června 2018 Kultura
V sobotu 2. června 2018 ožije vysokomýtské náměstí Přemysla Otakara II. autoveterány Sodomka. Letošní dvanáctý ročník Sodomkova Mýta je věnován tématu 100 let od vzniku Československa a 90 let výroby autobusů ve Vysokém Mýtě. Připraveny jsou i jízdy unikátního motorového vlaku Stříbrný šíp z roku 1939. Na pódiu se představí sbor Otakar, Blue Stars a Aleš Cibulka a večer vystoupí Jiří Ševčík a Pirate Swing Band.
Již 12. ročník festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto a  setkání Společnosti přátel Carrosserie Sodomka pořádá Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě, Společnost přátel Carrosserie Sodomka a Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto.

V programu nebude chybět již tradiční představení automobilů s karoseriemi Sodomka a jejich odpolední defilé. Na letošním ročníku Sodomkova Vysokého Mýta budou mít návštěvníci jedinečnou možnost, projet se historickým motorovým vlakem Stříbrný šíp na trati Choceň – Vysoké Mýto – Litomyšl.

Sodomkovo Vysoké Mýto je festival věnovaný vynikajícímu automobilovému designérovi a karosáři, vysokomýtskému rodákovi Josefu Sodomkovi, který svojí invencí, originalitou a smyslem pro eleganci učinil ze značky Carrosserie Sodomka vlajkovou loď československého karosářství 30. a 40. let 20. století.
Muzeum českého karosářství Vysoké Mýto

Muzeum českého karosářství Vysoké Mýto

Ve Vysokém Mátě najdete unikátní muzeum věnované českému karosářství, zejména významné vysokomýtské karosářské firmě Carrosserie Sodomka.

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě nabízí pohled do historie firmy Sodomka, která se zabývala výrobou karosérií. Neméně zajímavá je také expozice Kabinet Militária, která ukazuje 246 sbírkových zbraní, části výzbroje i výstroje a relikvie vojenských jednotek vysokomýtské posádky

Další aktuality

6.8.
2020
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
5.8.
2020
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Východní Čechy | Památky