Úvod > Aktuality > Vychutnejte si noční Pražské věže
Vychutnejte si noční Pražské věže
">
Památky

Vychutnejte si noční Pražské věže

  • Vydáno16. září 2017
Oblíbená orientační podzimní hra po nočních pražských věžích se bude opět konat v pondělí 18. září 2017. Těšit se můžete na neobvyklé pohledy na Prahu, otázky z historie a spoustu schodů v rámci originální hry pro malé i velké, při které si vychutnáte netradiční pohled na Prahu při zapadajícím slunci.
Mostecká věžZnámá orientační hra po pražských věžích proběhne letos již potřetí. Je oblíbená u všech věkových kategorií. Předloni na podzim se konala poprvé i v noci a stejně tak tomu bude i nyní.

V rámci hry si můžete vychutnat neobvyklé pohledy na Prahu při zapadajícím slunci, zodpovíte zvídavé otázky z historie a vyšlapete spoustu schodů. Akce je určena pro rodiny s dětmi, studenty, obyvatele Prahy i návštěvníky města. Čeká vás množství hádanek a úkolů.

Mostecká věžA kam, že vlastně půjdete na věž? Úkoly a hádanky vás budou čekat na věži Novoměstské radnice, na věži Hergetovy cihelny, v jedné ze zahrad pod Pražským hradem, na jedné z věží Staroměstské mostecké a Malostranské mostecké, Prašné bráně, mezi dvěma bílými věžemi Emauzů, vyšplháte na věž zvonice na Pankráci a další věže si prohlédnete odspodu, např. kostel sv. Havla a další. Půjde se navíc podle mapy z roku 1938.

Vše odstartuje v pondělí 18. září večer, v 18:00 hodin. Startuje se tradičně na nádvoří Novoměstské radnice. Na Novoměstské radnici si soutěžící sami vyhodnotí hru a v cíli obdrží drobný dárek. Startovné bude, při registraci na místě, stát dospělé 300 Kč, děti zaplatí 200 Kč. Registrace ke hře bude na radnici probíhat již od 17 hodin odpoledne.
Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž v Praze

Malostranská mostecká věž nabízí neobyčejně krásný výhled na Prahu. V současné době ji mohou vidět návštěvníci v její autentické podobě z 15. století a navíc se dočkají i koncertů.

Franz Kafka Museum v Praze

Franz Kafka Museum v Praze

Dlouhodobá expozice nabízí pohled do světa slavného pražského rodáka Franze Kafky (1883 – 1924), jedné z nejvýznamnějších postav světové literatury 20. století.

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Kostel sv. Havla na Starém Městě pražském

Důležitou součástí staré Prahy byla Havelská čtvrť, tzv. Havelské Město bylo téměř samosataným celkem v rámci Starého Města. Farní kostel sv. Havla, založený Václavem I. roku 1232, byl jedním ze čtyř hlavních pražských kostelů.

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž v Praze

Staroměstská mostecká věž tvoří bránu do Starého Města pražského. Při korunovační cestě do chrámu sv. Víta na Pražském hradě jí procházeli čeští králové.

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy – jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů.

Prašná brána v Praze

Prašná brána v Praze

Prašná brána je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Právě zde začínala pražská královská cesta a sem vedla významná silnice z Kutné Hory, kde se těžilo stříbro do královské pokladny.

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Na jižním svahu hradčanského návrší pod Pražským hradem se rozkládají Palácové zahrady, které jsou spojnicí mezi Pražským hradem a Malou Stranou. Tvoří je celkem pět zahrad a Galerie Ledeburské zahrady. V současné době probíhá památková obnova některých zahrad.