Úvod > Aktuality > Vraťte se do středověku na hradě Kost
Vraťte se do středověku na hradě Kost
"> "> "> "> "> ">
Památky

Vraťte se do středověku na hradě Kost

  • Vydáno19. června 2021
Během prázdnin 2021 by měla skončit rekonstrukce hradu Kost v Českém ráji, která začala v roce 2019. V závěrečné fázi se změn dočkají interiéry, kde bude nová expozice. Turisté by na památku mohli zavítat už o prázdninových víkendech. Už během víkendu 19. a 20. června 2021 můžete navštívit středověkou mučírnu, černou kuchyni, hradní kapli a všechna nádvoří. Druhou variantou je půlhodinová prohlídka po nádvořích hradu vhodná i pro kočárky.
Hrad Kost Letos v létě by měla skončit rekonstrukce hradu Kost zasazeného v malebném údolí Českého ráje, která začala v roce 2019. Na návštěvníky bude kromě nové dlažby, opravené parkánové zdi a skalního masivu čekat i 3D projekce na plastový model hradu.

Hrad Kost patří k našim nejzachovalejším, nejvýznamnějším a zároveň posledním středověkým hradům v České republice. Najdete jej asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Původ hradu se datuje do 13. století a stavba byla pravděpodobně započata Benešem z Wartenberka, který nechal postavit dlouhý sál a věž jako obrannou pevnost. Po roce 1370 byl Petrem z Vartenberka radikálně přestavěn. Hrad vlastnilo mnoho významných šlechtických rodů, například Páni z Házmburka, Lobkovicové, Albrecht z Valdštejna, Černínové a rod Kinských, který vlastní hrad dodnes.
Cyklobusy v Českém ráji 2022

30.4.
30.9.
Cyklobusy v Českém ráji 2022

Vydejte se na nejkrásnější místa Českého ráje sezónním turistickým autobusem. Naplánujte si svůj výlet, ať už pěší či cyklo, bez použití vlastního auta. Turistické autobusy vyjíždějí z vlakových či autobusových nádraží, kam se i vracejí tak, aby navazovaly na dálkové spoje.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost v Českém ráji

Jedním z nejzachovalejších, nejvýznamnějších a zároveň posledních středověkých hradů v České republice je hrad Kost. Hrad se nachází asi 18 km od města Jičín v chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka Českého ráje

Zlatá stezka spojuje nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Vine se v celkové délce 119 km krajinou od Mladé Boleslavi do Jičína, překonává údolí, skalní města, vrchy, potoky, ale i středověké hrady a borové lesy.

Romantické údolí Plakánek

Romantické údolí Plakánek

Hrad Kost je sevřen v malebné kotlině. Údolí Plakánek a Prokopské údolí jsou vroubeny pískovcovými skalami a opředené pověstmi. Zvlášť údolí Plakánek podnítilo díky svému názvu mnoho kronikářů k psaní neuvěřitelných příběhů.

Skalní obydlí Barušky u hradu Kost

Skalní obydlí Barušky u hradu Kost

Opuštěný skalní byt Barušky naleznete pár kroků od hradu Kost. V roce 1908 se jednalo o malebné skalní obydlí. V současnosti připomíná skalní dutina spíš jeskyni než trvale obydlitelnou prostoru.