Úvod > Kalendář akcí > Historické slavnosti na hradě Kost
Historické slavnosti na hradě Kost
"> ">
12.8.
13.8.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Historické slavnosti na hradě Kost

Kdy 12. srpen 2017 9:0013. srpen 2017 18:00
V srpnu máte opět možnost navštívit v prostorách gotického hradu Kost historické slavnosti. Přijeďte do Českého ráje o víkendu 12. a 13. 8. 2017 – spatříte šermíře a ochutnáte středověké recepty. V komnatách hradního paláce poznáte šlechtický život v dobách renesance.

Historické slavnosti vrátí Kost na dva dny do časů gotiky. Těšit se můžete na historicky oživený hrad v podobě rytířů, provazochodců, sokolnických ukázek, dobových tanců a zpěvů a oživené černé kuchyni. Hodovat a veselit se bude v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin.

Ať už se na hradě vydáte kamkoliv, všude narazíte na dobovou podívanou. Na hradním parkánu vás přivítá dravá zvěř. Postoupíte-li dál na nádvoří, budete svědky šermířských soubojů. Válečníci vám předvedou, jak se chystají do bitvy a jak vypadala vojenská morálka. Nad vámi se budou procházet provazochodci a hlavy vám zamotají také kejklíři i taneční reje.

Chcete-li se podívat, jak se kdysi vařívalo a hodovalo, vyrazte do černé hradní kuchyně. Ochutnávání je tam povoleno a budete-li mít štěstí, nechají vás přiložit ruku k dílu. Pro hudební zážitek se vydejte do hradní kaple, kde bude hrát středověká hudba doprovázená zpěvem pěvkyň ze širokého okolí. V  komnatách zase poznáte šlechtický život v dobách renesance.
 

Do hradní mučírny s katem Hermanem

Ať už na Kosti probíhají slavnosti nebo ne, do konce října zde můžete potkat kata Hermana, tajemného hradního průvodce. Pokud se s ním dáte do řeči, zavede vás do mučírny, kde si rád zkouší na pocestných účinnost svých mučicích nástrojů. Předvádí také katovské řemeslo a vypráví hradní legendy.

Prohlídky hradu kost s katem Hermanem jsou součástí projektu „Otevřte 13. komnatu“. V období letních prázdnin probíhají od pondělí do pátku vždy v 10, 13 a 15 hodin. Po celou turistickou sezónu navíc můžete vidět rytířské turnaje na kolbišti pod hradem.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021