Úvod > Aktuality > Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel
Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel
"> "> Mesto Mikulov "> Svatý kopecek "> Velikonocní Mikulov prináší oslavu tradic a remesel "> Velikonocní trhy Mikulov
Gurmánská turistika

Velikonoční Mikulov přináší oslavu tradic a řemesel

  • Vydáno17. dubna 2019
Velikonoční svátky ve starobylém Mikulově přinášejí bohaté oslavy a město také otevírá novou turistickou sezónu. Návštěvníky čeká od 19. do 22. dubna velikonoční jarmark, ochutnávky vín, zpřístupnění historických památek, koncerty různých hudebních žánrů a bohatý kulturní program pro celou rodinu. Chybět nebude ani obnovená tradice "velikonočního hrkání".
Město MikulovVelikonoční Mikulov od 18. do 22. dubna přichystal bohatý program, v němž nechybí každoroční Hledání velikonočních vajíček ani výroba velikonočních dobrot a dekorací. Město přivítá další řemeslný jarmark a vystoupí řada kapel a folklorních souborů.

Na nadcházející svátky se můžete naladit už na Zelený čtvrtek 18. dubna, kdy si děti určitě nenechají ujít oblíbené Hledání velikonočních vajíček na Kozím hrádku, které proběhne od 16 hodin.

Od 18. do 20. dubna Mikulov ozvláštní zajímavá obnovená tradice – velikonoční hrkání. Jedná se o to, že namísto kostelních zvonů, bude znít ulicemi hrkání. Ve čtvrtek 18. 4. v 19.00 hodin, v pátek 19. 4. v 9.00, 12.00 a 19.00 hodin a v sobotu 20. 4. v 9.00 hodin u kostela sv. Václava.

VelikonoceBěhem víkendu se na Náměstí otevře velikonoční jarmark. Program na pódiu nabídne hudební a taneční vystoupení různých žánrů. Vystoupí dětské národopisné soubory a Jazzpetit. Z hostů pak zahraje Tomáš Kočko & orchestr a Martina Trchová & Trio. Na náměstí se budou moci nejen děti, ale i dospělí potěšit koutkem se zvířátky nebo navštívit velikonoční dílničky. Odpoledne ve dvoře ZUŠ budou připraveny dětské představení Bratrů v tricku.

Speciální akce organizují rovněž některá restaurační a ubytovací zařízení, která kromě velikonočních menu lákají na ochutnávky vín a večery s cimbálkou. Zájemci můžou zamířit také na zámek, Kozí hrádek, do Dietrichsteinské hrobky či židovský hřbitov.
Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Hrobka Dietrichsteinů bývala dříve kostelem, který však roku 1784 vyhořel. Stavba tak byla přestavěna na hrobku v níž je nyní uloženo 45 rakví a 3 urny s ostatky příslušníků rodu Dietrichsteinů. Exteriéry i interiéry prošly rekonstrukcí a dnes slouží také jako galerie.

Svatý Kopeček v Mikulově

Svatý Kopeček v Mikulově

Jedním z kopců Pavlovských vrchů a zároveň jedním z výrazných přírodních dominant Mikulova je Svatý kopeček (363 m n. m.) – původním názvem Tanzberg. Na kopci se nachází kostel sv. Šebestiána, zvonice a křížová cesta. Svatý Kopeček je významným poutním místem.

S přáteli na víno do Mikulova

S přáteli na víno do Mikulova

Plánujete s rodinou či přáteli víkendovou akci? Myslíte si, že na firemní školení se jezdí pouze z povinnosti? Hledáte místo, kde byste mohli překvapit své obchodní partnery? Zkuste je vzít na sklenku dobrého vína a tradiční moravskou kuchyni do vinného sklepa Pod Kozím hrádkem v Mikulově.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika