Úvod > Aktuality > V ZOO Zlín mají novou expozici pro ohrožené pandy červené
V ZOO Zlín mají novou expozici pro ohrožené pandy červené
">
Příroda

V ZOO Zlín mají novou expozici pro ohrožené pandy červené

  • Vydáno10. prosince 2011
Zlínská zoologická zahrada dokončila novou expozici pro pandy červené. Místo svým vzhledem napodobuje vysokohorské prostředí předhůří Himálaje, které tato červeno-černá zvířata obývají ve volné přírodě.
Expozice je vybudována v nejchladnější části zahrady a je obklopena stromy, jsou tam větve i velké kameny. Má charakter skaliska vysokohorského prostředí, což pandám vyhovuje. Výběh nepůsobí jako pevnost, zvířata od návštěvníků odděluje příkop a elektrický ohradník, který obě v zajetí narozené pandy dobře znají. Expozice o ploše kolem 500 metrů čtverečních je dlouhá asi 30 metrů a v nejširším místě má zhruba 20 metrů.

Zlínská zoo chová pandy červené teprve od letoška. V dubnu získala z Francie samičku Chantal a v říjnu z Norska samečka Kristiána. Obě zvířata se narodila loni v červnu.

Panda červená je ve volné přírodě ohroženým druhem kvůli ztrátě svého přirozeného teritoria. Kvůli rozšiřování území pro život člověka v Číně tam ročně zemřou tisíce těchto roztomile vypadajících šelem.
Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Další aktuality