Úvod > Aktuality > V Nové budově Národního muzea vznikne Noemova archa
V Nové budove Národního muzea se letos na podzim otevre další expozice
"> V Nové budove Národního muzea se letos na podzim otevre další expozice "> Expozice by mela být otevrena letos na podzim "> Výstavu doplní kašírované kulisy zvírat a vyspané exponáty
Kultura

V Nové budově Národního muzea vznikne Noemova archa

  • Vydáno2. února 2013
V Nové budově Národního muzea se letos na podzim otevře další expozice. V rozlehlém sále ve čtvrtém patře bývalého Federálního shromáždění totiž vznikne stálá zoologicko-paleontologická expozice s názvem Noemova archa.
Návštěvníci, kteří se vydají obdivovat sbírky Národního muzea do budovy bývalého Federálního shromáždění, se mohou těšit na novou výstavu. V rozlehlém dvoupodlažním sále ve čtvrtém patře, kam zatím veřejnost nemá přístup, by se měla na podzim otevřít nová interaktivní zoologické expozice. Prostory by měly být stylozovány do podoby dřevěné lodě a zajímavého okolí, které nabídne procházku po planetě Zemi.

Kurátoři zde stvoří například Galapágy nebo Madagaskar. Vše doplní kašírované kulisy zvířat a vycpané exponáty. Ve vodě bude odpočívat kosatka, o kousek dál mořské želvy, na stromech budou posedávat ptáci – vše skoro jako ve skutečnosti. Celou expozici doplní dětská výstava – různé interaktivní a počítačové hry nebo dotykové exponáty.

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea v Praze

Nová budova Národního muzea tvoří výrazný architektonický kontrast k Historické budově Národního muzea na Václavském náměstí, s níž byla trvale spojena podzemní chodbou do jednoho muzejního komplexu v listopadu 2019.

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Národní muzeum – historická budova Národního muzea

Jedna z nejvýznamnějších pražských budov byla prohlášená už v roce 1962 za národní kulturní památku. Čechy milovaná a cizinci obdivovaná, osudově spjatá s novodobými českými dějinami, časem neoddělitelně splynula s představou o Národním muzeu jako instituci.