Úvod > Aktuality > V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!
V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!

  • Vydáno2. září 2022
Burgerfest je největší burgerový festival v Evropě, který proběhne o víkendu 2. až 4. září 2022 pod záštitou americké ambasády a městské části Praha 7 na holešovickém Výstavišti. Hlavním cílem je vyvrátit mýty o americké kuchyni a dokázat, že burger není žádný karbanátek a má své místo v kvalitní gastronomii. Užijte si tři dny plné burgerů, hotdogů, hranolek a dalších BBQ specialit.
BurgerBurgerfest je třídenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající pod záštitou US Ambasády a MČ Praha 7. Vznikl v roce 2012 a v současné době je největším burgerovým festivalem v Evropě. Představuje kuchařské umění vybraných restaurací nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí, jimiž je burger a bbq tématika vlastní.

V dnešní uspěchané době se stal burger symbolem rychlého a mnohdy nepříliš kvalitního jídla z fast foodu. Posláním Burgerfestu je dokázat, že i tradiční americké jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii. Cílem festivalu tak je vyvrátit mýty o americké kuchyni, kultuře a ukázat, že burger není žádný karbanátek, ale umění, které zaslouží svůj festival! Základem je příprava z kvalitních a čerstvých surovin a to přímo na místě před zraky návštěvníků.


Mistři grilu, rekordní burger a koncerty českých kapel

burger festProgram celého Burgerfestu je letos plný zábavy, zážitků a hlavně pohody. Těšit se můžete na nejrůznější konzumační výzvy a pojídání gastro specialit všeho druhu. A jak jinak než s kulinárními workshopy top šéfkuchařů od nás i ze zahraničí, vaření s osobnostmi nebo soutěže o řadu hodnotných cen i volba nejlepší burgerárny. Z nabitého programu jmenujme například sobotní vaření pořadatele Burgerfestu a šéfkuchaře Zdeňka Střížka s generálem Petrem Pavlem, kuchařskou bitvu michelinských šéfkuchařů nebo silně aromatický zážitek v podobě pojídání švédských fermentovaných rybiček na čas.

burgeryA chybět nebude ani doslova pikantní soutěž v pojídání chilli papriček, včetně těch nejpálivějších. K tomu všemu se přidají hosté z Holandska, Švédska, Brazílie nebo Itálie, kteří návštěvníkům předají něco ze svého umu. Českou kulinární scénu pak reprezentují například pitMaster David Kubricht, Mr. Kubelík show, Honza Horák či Tomáš Vrána a samozřejmě Zdeněk Střížek. Prověřené kapely zahrají prověřené pecky rockových legend, jako jsou Motörhead, Metallica nebo Green Day. Co dál? Blues, country, melodický rock a svižný rock’n’roll od rána do noci. A na sobotní večer je přichystáno vystoupení rockové zpěvačky Sabiny Křovákové s její kapelou.


Nabýlskané motorky na Prague Harley Days

Prague Harley DaysAby toho nebylo málo, budou na Výstavišti i naleštěné krasavice značky Harley! Prague Harley Days v roce 2022 slaví 10 let! V bohatém programu bude to nejzajímavější, nejšťavnatější a nejnašlapanější ze všech 10 ročníků pražských Harley Days. Bude to party v pravém slova smyslu skutečně všechny, kteří se chtějí bavit, vychutnávat si pohodovou hubnu a skvělé jídlo, to vše mezi stovkami ikonických motocyklů. Nezáleží na tom, jaký motocykl sedláte, jakou značku či kubaturu, nebo zda nejezdíte vůbec. Prague Harley Days jsou akcí pro všechny, od motorkářů, přes teenagery, rodiny s dětmi, turisty nebo náhodné kolemjdoucí. Odhoďte obavy a dorazte si užít top akci konce léta!

prague harley daysSpanilá jízda několika stovek burácejících motocyklů historickým centrem Prahy se již za dobu konání Prague Harley Days stala tradicí, stejně jako zastávka u sochy sv. Václava. Pokud letos vše klapne dle očekávání ani tentokrát nebudou Pražané ani účastníci spanilé jízdy ochuzeni o zastávku právě na Václavské náměstí. Organizátoři navíc letos právě na Václavském náměstí chystají překvapení, na které se jen tak nezapomene! Spanilá jízda odstartuje v sobotu 3. září v 10:30 z holešovického Výstaviště.

Extrémní sporty a Harley Days jdou skvěle dohromady. Proto se letos FMX zóna pod vedením Petra „Pilníka“ Piláta, kde se představí i Brice Izzo a Zdeněk Fusek, rozšířila a návštěvnicí si užijí ještě další porci adrenalinu! Například s dakarským závodníkem Davidem Pabiškou nebo trial exhibici s moto instruktorem Mírou Lisým.
Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.