Úvod > Aktuality > V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!
V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!
"> "> "> "> "> ">

V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!

Vydáno 3. září 2020 Gurmánská turistika
Burgerfest je největší burgerový festival v Evropě, který proběhne o víkendu 4. až 6. září 2020 pod záštitou americké ambasády a městské části Praha 7 na holešovickém Výstavišti. Hlavním cílem je vyvrátit mýty o americké kuchyni a dokázat, že burger není žádný karbanátek a má své místo v kvalitní gastronomii.
BurgerBurgerfest je třídenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající pod záštitou US Ambasády a MČ Praha 7. Vznikl v roce 2012 a v současné době je největším burgerovým festivalem v Evropě. Představuje kuchařské umění vybraných restaurací nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí, jimiž je burger a bbq tématika vlastní.

V dnešní uspěchané době se stal burger symbolem rychlého a mnohdy nepříliš kvalitního jídla z fast foodu. Posláním Burgerfestu je dokázat, že i tradiční americké jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii. Cílem festivalu tak je vyvrátit mýty o americké kuchyni, kultuře a ukázat, že burger není žádný karbanátek, ale umění, které zaslouží svůj festival! Základem je příprava z kvalitních a čerstvých surovin a to přímo na místě před zraky návštěvníků.


Mistři grilu, hvězdy ze Slunečné a koncerty českých kapel

Během celého Burgerfestu budou na stage vystaveny zahradní grily od švýcarské značky Outdoorchef, které patří bez nadsázky k tomu nejlepšímu.

Ze Švýcarska dorazí food bloger De ja moo! a burger spisovatel v jedné osobě Heiko Blumentritt, svým BBQ uměním nadchnou Šéfové na cestách v hlavním čele s michelinským šéfkuchařem Italem Matteo di Carli. Či je libo překvapení ze soutěže Master Chef?

A pokud jste fanouškem kultovního seriálu Slunečná, tak v rámci Prima Fresh cooking stage přijede žlutý autobus se svým hvězdným obsazením. Samozřejmě myslíme i na nejmenší, které potěší vystoupením Bombarďáků, ale i v Primáčkově dětské zóně je přichystáno spoustu aktivit včetně skákacího hradu. Ze zábavných pořadů potěší dospělé diváky Na Stojáka! nebo koncert Support Lesbiens či Yo Yo Band.
Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.