Úvod > Aktuality > V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!

V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!

Vydáno 6. září 2019 Gurmánská turistika
Burgerfest je největší burgerový festival v Evropě, který proběhne o víkendu 7. a 8. září 2019 pod záštitou americké ambasády a městské části Praha 7 na holešovickém Výstavišti. Hlavním cílem je vyvrátit mýty o americké kuchyni a dokázat, že burger není žádný karbanátek a má své místo v kvalitní gastronomii.
BurgerBurgerfest je dvoudenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající pod záštitou US Ambasády a MČ Praha 7. Vznikl v roce 2012 a v současné době je největším burgerovým festivalem v Evropě. Představuje kuchařské umění vybraných restaurací nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí, jimiž je burger a bbq tématika vlastní.

V dnešní uspěchané době se stal burger symbolem rychlého a mnohdy nepříliš kvalitního jídla z fast foodu. Posláním Burgerfestu je dokázat, že i tradiční americké jídlo, jakým burger je, má své místo v kvalitní gastronomii. Cílem festivalu tak je vyvrátit mýty o americké kuchyni, kultuře a ukázat, že burger není žádný karbanátek, ale umění, které zaslouží svůj festival! Základem je příprava z kvalitních a čerstvých surovin a to přímo na místě před zraky návštěvníků.


Mistři grilu i "Hra o Burgery"

Letošní program bude ve znamení kuchařských show v podání gril masterů z celýho světa. Uvidíte například BBQ Pit Boys Gryta Västeras ze Švédska, Burgerpápa Jani Jancsa z Maďarska jehož Bamba Marha Burger Bár byl vyhlášen jako 2. nejlepší burgrárna v Evropě a 13. nejlepší na světě. Dále se můžete těšit na chuť italské Kalábrie s "Burger Bossem" Domenicem Barresim. V neděli příchozí ochutnají dobroty Emersona Khana z Brazílie nebo burger po kanadsku. Své umění představí i BBQ Pit Boys chapters z Holandska a Německa.

Během doporovodného programu si užijete sobotní "Hru o Burgery - Oheň a Led" tedy soutěžní klání německého kuchařského mága Karla Heinze Drewa s kapitánem českého národního týmu kuchařů Honzou Horkým. V neděli dopoledne se dozvíte, "jak si střihnout u grilování", kdy se předvede Barbeque Saloon s americkým kadeřníkem Kraigem Casebierem a šéfkuchařem Zdenkem Marcínem. Během obou dní nebude chybět ani příjemná muzika nebo tetovací salon. Ze zábavných pořadů potěší diváky Kašpárek v rohlíku nebo Na Stojáka!
Burgerfest 2020

Burgerfest 2020

Burgerfest je dvoudenní unikátní food-kulturní festival pravidelně probíhající na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác na Výstavišti Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.