Úvod > Aktuality > V Colloredo-Mansfeldském paláci se otevírá prohlídková trasa
V Colloredo-Mansfeldském paláci se otevírá prohlídková trasa
"> V Colloredo-Mansfeldském paláci se otevírá prohlídková trasa "> Trasa vám priblíží stavební a kulturní historii paláce "> Freska od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zeista
Památky

V Colloredo-Mansfeldském paláci se otevírá prohlídková trasa

  • Vydáno27. června 2013
Galerie hlavního města Prahy slavnostně otevírá prohlídkovou trasu v Colloredo-Mansfeldském paláci. Trasa vám přiblíží stavební a kulturní historii této jedinečné památky a provede vás sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu.
Colloredo-Mandsfeldský palácPřevzetím Colloredo-Mansfeldského paláce do správy Galerie Hlavního města Prahy se otevřela nová etapa jeho rehabilitace, která by měla vést nejen k důstojné obnově této mimořádně významné památky, ale také k podstatnému rozšíření nabídky galerie pro veřejnost. Výstavy v prostorách Colloredo–Mansfeldského paláce by se měly stát novým centrem jedné z nejvýznamnějších pražských galerií.

Tým odborníků dlouhodobě pracoval na vybudování prohlídkové trasy, která zprostředkuje stavební a kulturní historii Colloredo-Mansfeldského paláce a zasvěceně provází sály v reprezentativních prostorách piano nobile včetně ohromujícího a téměř neznámého barokního tanečního sálu s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zeista. Na straně druhé bude ve 3. patře paláce dobudován výstavní prostor pro krátkodobé prezentace současného umění.

Na podzim letošního roku 2013 se sem z Domu U Zlatého prstenu přesune také projekt Start up pro nejmladší generaci umělců. Galerie hlavního města Prahy počítá rovněž ještě v letošní sezoně s vytvořením společenského zázemí na nádvoří paláce včetně otevření kavárny a s výtvarným ateliérem, který významně rozšíří a zkvalitní nabídku galerie především v oblasti práce s nejmladšími diváky a návštěvníky.
Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Shromažďuje, ochraňuje a odborně zpracovává umělecké sbírky hlavního města Prahy. V současné době GHMP vystavuje v sedmi objektech.

Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Colloredo – Mansfeldský palác patří pod správu Galerie hlavního města Prahy. Objekt je zpřístupněn veřejnosti od června 2013. Součástí paláce je ohromující barokní taneční sál s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zeista.