Úvod > Aktuality > Nádraží Bubeneč čeká proměna na Stanici 6
Památky

Nádraží Bubeneč čeká proměna na Stanici 6

  • Vydáno26. dubna 2021
Projekt Stanice 6, který vzniká v budově bývalého nádraží Bubeneč nedaleko Stromovky, by mohl začít fungovat v roce 2022. V jedné budově vznikne bistro, kavárna či jiný gastronomický provoz a k tomu prostor pro kulturní, sportovní a volnočasové aktivity.
stanice 6Od roku 2014 u nádražní budovy v Bubenči nestaví vlaky. Od té doby, co v Podbabě vznikla nová zastávka, u té staré se život zastavil. Budovu z roku 1850 však čeká nové využití, od roku 2022 by se zde mělo otevřít nové komunitní centrum s názvem Stanice 6. To v sobě má kombinovat galerii, bistro s kavárnou, kulturní sál, místo pro pořádání koncertů, ale také například servis kol.
 
Realizaci projektu má na starosti trojice mužů – Richard Preisler, Martin Kontra a Martin Krba, kteří za sebou mají již několik úspěšných projektů. První patro bývalého nádrží by mělo být využíváno jako galerie věnované osobnostem z Prahy 6. Dále se zde Pražané dočkají půjčovny inline bruslí a kol, které zájemci mohou využít v nedaleké Stromovce. Plánuje se zde také nonstop otevřená cyklo opravna.

V ústředním prostoru nádraží je v plánu vybudovat multifunkční sál, který bude sloužit jednak ke koncertům, ale třeba i k divadelním představením. Nové využití najde i bývalý perón, kde by se měly pořádat prezentace institucí městské části Prahy 6, jako jsou například prezentace okolních ambasád nebo zdejších škol. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by se Stanice 6 otevřít již v roce 2022.
Bývalé nádraží Praha-Bubeneč

Bývalé nádraží Praha-Bubeneč

Nádraží Bubeneč bylo postaveno roku 1850, jako druhé nejstarší pražské nádraží. Provoz zde byl ukončen v roce 2014, nyní patří městské části Praha 6. Během kompletní rekonstrukce by zde do roku 2022 mělo vzniknout multifunkční centrum Stanice 6.

Další aktuality

100 tipů, kam jít na procházku v Praze

Co podniknout v Praze? Užijte si dlouhé procházky zahradami, v parcích, úžasné výhledy a brouzdání starým městem... Vydejte se na krásnou procházku a užívejte si něžné paprsky slunce i zasněnou romantiku uprostřed překrásného hlavního města. Vydat se můžete i do okrajových částí Prahy, kde si užijete volný čas v parku, pozorováním fauny a flóry či jiným příjemným způsobem.
Praha | Příroda

Parníky od dubna znovu vyplují do pražské zoo

Po zimní přestávce zahájí od dubna Pražská paroplavební společnost plavby svou pravidelnou lodní linkou do zoologické zahrady v Troji. Na začátku jara budou lodě zatím vyplouvat pouze o víkendu z Rašínova nábřeží (Výtoň), s přibývajícími teplými dny pak od května do přelomu srpna a září budou jezdit denně.
Praha | Zážitky

Velikonoce na Staroměstském náměstí zpestří folklórní i národopisné soubory

Velikonoční tradice ze všech koutů země a zábava pro nejmenší – nejen to přinese oslava největších křesťanských svátků do centra Prahy. Na pódiu na Staroměstském náměstí se představí folklórní i národopisné soubory i staročeská kapela. Chybět nebude animační program pod velikonoční břízou. Letošní novinkou bude zelené pivo a obří zajíc.
Praha | Zážitky

Národní divadlo uvádí v roce 2023 řadu premiér v činohře, opeře i baletu

Rok 2023 je v Národním divadle opět nabitý. Kromě již zavedeného repertoáru vás čeká řada premiér nově nastudovaných klasických, i zcela nových inscenací. Novinky představí Balet Národního divadla, Činohra, Opera, i Laterna magika.
Praha | Kultura

Objevte perly kubistické a funkcionalistické architektury Josefa Gočára

Víte, že v anketě o největší osobnost české architektury 20. století zvítězil Josef Gočár, stavitel kubismu a funkcionalismu? Josef Gočár se narodil 13. března 1880 v Semíně u Přelouče, zemřel 10. září 1945 v Jičíně. Málokterý jiný tvůrce by dovedl zosobnit moderní českou architekturu lépe než Josef Gočár. Jeho díla zdobí řadu našich měst a jeho jméno znají i lidé, kteří se o architekturu příliš nezajímají.
Praha | Památky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 1. a 2. dubna 2023.
Praha | Zážitky

Velikonoce: tipy na velikonoční pečení, zdobení vajíček a tradiční zvyky

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i náš přehled nejznámějších tradic pašijového týdne, hospodyňky ocení pár velikonočních receptů a jestliže plánujete nazdobit vajíčka, mohl by vám pomoci náš návod na jejich barvení přírodními barvami anebo různé styly zdobení kraslic. Užijte si krásné svátky jara!
Praha | Zážitky

50 tipů, kam jít se psem v Praze na procházku

Jaro je tady, květiny a keře začínají kvést... a také krásně vonět. Udělejte si procházku spolu se svým čtyřnohým kamarádem, který bude mít radost z nových vůní, zatímco vy se potěšíte pohledem na kvetoucí rostliny. Kam spolu s vaším pejskem v Praze vyrazit na příjemnou procházku vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Životní styl