Úvod > Aktuality > Užijte si čtvrtky na Monínci - pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Koláře
Užijte si čtvrtky na Monínci - pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Ko
"> "> ">

Užijte si čtvrtky na Monínci - pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Koláře

Vydáno 1. července 2020 Zážitky
Během července a srpna budou večery v Areálu Monínec patřit programu, který bude určený jak ubytovaným, tak širší veřejnosti. V červenci zde vystoupí například Voxel, Stanislav Hložek, Jakub Smolík či Petr Kolář. Chybět nebude ani promítání videí o vesmíru a hvězdách či pozorování noční oblohy.
Moninec_hotelPravidelný čtvrteční program bude na Monínci začínat v 19:30 hodin. Na návštěvníky bude čekat nejdříve minidisco a od 20:00 hodin soutěže pro dospělé o ceny, které jsou spojeny s provozem areálu.
 
Koncerty odstartují ve 20:30 hodin. V prvním červencovém týdnu, tj. 2. července vystoupí Michal Šindelář a o týden později folk-popový zpěvák a písničkář Voxel. Ve čtvrtek 16. července to pak bude společné vystoupení Jakuba Smolíka s Petrem Kolářem. Dne 23. července se mohou návštěvníci těšit na Stanislava Hložka a 30. července na Štěpána Kojana ze skupiny Keks.
 

Vesmír, hvězdy a pozorování noční oblohy

pozorování hvězdUvnitř Hotelu Monínec bude následovat od 21:30 hodin promítání videí o vesmíru a hvězdách. Bude-li příznivé počasí, naváže na to od 22:00 hodin sledování monínecké noční oblohy dalekohledem.
 
Večerní program bude pro všechny zdarma. Moderovat jej bude Vláďa Slezák, který je jinak známý díky svému působení v jihočeském rádiu Faktor, Rádiu Blaník či Českému rozhlasu.
 
Hotel Monínec najdete v horní části areálu na adrese Monínec 7. Dostanete se k němu po příjezdové silnici, kdy nejdříve minete dolní stanici místní lanovky a budovu M2. Dále po několika zatáčkách podjedete můstek a pojedete okolo Hlavní sjezdovky. Poté, co se po levé straně objeví dependance Nová Javorka, budete už téměř na místě. U moníneckého hotelu je samozřejmě také parkoviště.
Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Letní sezona v areálu Monínec

8.5.
30.9.
Letní sezona v areálu Monínec

Středočeský Areál Monínec, který leží jen zhruba hodinu jízdy od hlavního města, spouští svoji letní sezónu.

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Na Monínci můžete díky nové naučné stezce poznat mikro svět včel a mravenců. Naučná stezka vznikla na trase mezi restaurací M2 a hotelem Monínec a její délka je zhruba 1,5 km.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.