Úvod > Aktuality > Užijte si čtvrtky na Monínci – pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Koláře
Užijte si čtvrtky na Monínci - pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Ko
"> "> ">
Zážitky

Užijte si čtvrtky na Monínci – pozorování noční oblohy a koncerty Voxela, Jakuba Smolíka či Petra Koláře

Vydáno 1. července 2020
Během července a srpna budou večery v Areálu Monínec patřit programu, který bude určený jak ubytovaným, tak širší veřejnosti. V červenci zde vystoupí například Voxel, Stanislav Hložek, Jakub Smolík či Petr Kolář. Chybět nebude ani promítání videí o vesmíru a hvězdách či pozorování noční oblohy.
Moninec_hotelPravidelný čtvrteční program bude na Monínci začínat v 19:30 hodin. Na návštěvníky bude čekat nejdříve minidisco a od 20:00 hodin soutěže pro dospělé o ceny, které jsou spojeny s provozem areálu.
 
Koncerty odstartují ve 20:30 hodin. V prvním červencovém týdnu, tj. 2. července vystoupí Michal Šindelář a o týden později folk-popový zpěvák a písničkář Voxel. Ve čtvrtek 16. července to pak bude společné vystoupení Jakuba Smolíka s Petrem Kolářem. Dne 23. července se mohou návštěvníci těšit na Stanislava Hložka a 30. července na Štěpána Kojana ze skupiny Keks.
 

Vesmír, hvězdy a pozorování noční oblohy

pozorování hvězdUvnitř Hotelu Monínec bude následovat od 21:30 hodin promítání videí o vesmíru a hvězdách. Bude-li příznivé počasí, naváže na to od 22:00 hodin sledování monínecké noční oblohy dalekohledem.
 
Večerní program bude pro všechny zdarma. Moderovat jej bude Vláďa Slezák, který je jinak známý díky svému působení v jihočeském rádiu Faktor, Rádiu Blaník či Českému rozhlasu.
 
Hotel Monínec najdete v horní části areálu na adrese Monínec 7. Dostanete se k němu po příjezdové silnici, kdy nejdříve minete dolní stanici místní lanovky a budovu M2. Dále po několika zatáčkách podjedete můstek a pojedete okolo Hlavní sjezdovky. Poté, co se po levé straně objeví dependance Nová Javorka, budete už téměř na místě. U moníneckého hotelu je samozřejmě také parkoviště.
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Na Monínci můžete díky nové naučné stezce poznat mikro svět včel a mravenců. Naučná stezka vznikla na trase mezi restaurací M2 a hotelem Monínec a její délka je zhruba 1,5 km.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Bikepark Monínec

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.