Úvod > Co chcete dělat? > Bikepark Monínec
Letní sporty

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.
Areál Monínec najdete na Javorové skále 70 km jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice, v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Na Monínci se snaží, mít jiný formát než na ostatních kopcích, kde jsou většinou 3,4,5 tratí a každá jiná – zde se vydali jinou cestou „variability stop“ s možností „odboček“. Tu si skočíte místo, tady se dá to samé místo proklopit, nebo prodrncat po DH. Variability na malém místě je víc, protože nabízí možnosti kombinací jízd.

Vylepšená (r. 2018) zhruba dvoukilometrová bikeová trať nabízí na Monínci zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce či několik skoků. Díky variabilitě stop každé z tratí zde zájemci najdou jak jednodušší sjezdy, tak i ty náročnější, které jsou charakteristické většími skoky. Nikdo však nemusí mít obavy, že dané překážky budou nějak příliš velké, všechny mají „plošinku“ v podobě dřevěných přejezdů mezi odrazem a dopadem – tudíž to může vyzkoušet „opravdu každý.“ Další tratí je „lávkový“ freedire trail. Zde už je skoků víc a větších – a opět bezpečných.

Monínec nabízí také jednodušší trať, která je určena pro všechny nezávodní jezdce a především pro děti! Je bezpečná a dlouhá celkem 3 kilometry. Užijí si jí méně zkušení či více bezpeční jezdci a jezdkyně.
 
Hobby trať a flow trail jde propojena s funline dráhou a tunelem, kterým se dá na kole rovněž projíždět. Upraveny jsou také klopené zatáčky, skoky a dopady z těchto skoků, díky čemuž bude jízda z moníneckého kopce ještě rychlejší, zároveň ale také bezpečnější. V nejtěžších sekcích je vše přehledně označeno, aby omylem nedošlo k přecenění jezdcových schopností.

Provozovatel

Monínec s.r.o.

Monínec 7
257 91 Sedlec-Prčice
Tel.:
+420 317 721 417
Tel.:
+420 739 118 651
Email:
rezervace@moninec.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
leto.moninec.cz/c...
WWW:
www.moninec.cz
GPS:
49,549821 14,521203
 
 

Vstupné

Cena: 370 Kč

Poznámka:Denní jízdné 370 korun.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Novosedly nad Nežárkou, Jihočeský kraj
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace Čertovo Břemeno

Jistebnice, Jihočeský kraj
Ubytování v Ouklidu

Ubytování v Ouklidu

Nedrahovice, Středočeský kraj