Úvod > Aktuality > Užijte si české pohádkové léto na zámku Loučeň
Užijte si české pohádkové léto na zámku Loučeň
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Užijte si české pohádkové léto na zámku Loučeň

  • Vydáno28. července 2022
Již popáté ožije během srpna loučeňský zámecký park postavičkami z českých pohádek. Na zámku Loučeň letos připravili tematický letní program „České pohádkové léto", a to po celý srpen od 2. 8. do 31. 8. 2022 vždy v úterý, středu, čtvrtek a sobotu.
skřítek HajásekKaždý z nás v dětství sledoval pohádky a alespoň ve snech bojoval s draky, čaroději a čerty, aby zachránil krásnou princeznu. Zámek Loučeň se v srpnu již popáté změní na pohádkovou říši jejíž součástí se můžete stát i vy.

Tentokrát se setkáte s moudrým královským šaškem Bratrem Palečkem, králem Jiříkem, dobrou královnou Johankou a mnoha dalšími. Děti budou opět plnit úkoly pomáhat našim hrdinům aby dobro zvítězilo. Chybět nebudou ani hrané scénky, šermířská vystoupení, rytířské ležení, polštářková dílna a závěrečná tancovačka.

LoupežníciPo celý den jsou navíc připraveny dětské a klasické prohlídky a od 17:00 sladká čokoládová prohlídka. Zámkem vás provede Její Jasnost kněžna Marie, nebo někdo další z knížecí rodiny. V restauraci Vtipná kaše si potom můžete dát speciální pohádkové menu. Občerstvení je zajištěno i přímo v zameckém parku. Objednat si můžete i piknikový koš od našeho šéfkuchaře. Vstupné do parku s labyrinty a na venkovní pohádkový program je 220 Kč (jednotné vstupné) nebo rodinné (2 dospělí a 2 děti do 18 let) za 800 Kč. Park s labyrinty, program a zámecká prohlídka vyjde na 300 Kč (jednotné), rodinné (2 dospělí a 2 děti do 18 let) za 950 Kč.
Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.