Úvod > Výlety > Výlety pro děti > Přes bludiště za hračkami a dávnými řemesly

Přes bludiště za hračkami a dávnými řemesly

Možná jste doteď nevěděli, že mezi slovy bludiště a labyrint je jeden zcela zásadní rozdíl. Zatímco labyrintem vede vždy jen jedna cesta ke středu a zpět, v bludišti vás čekají různé slepé uličky a jiné záludnosti. Na vlastní pěst si to můžete vyzkoušet v parku u zámku Loučeň.
Labyrintárium LoučeňLabyrintárium Loučeň, první v Čechách a jediné v Evropě, zahrnuje deset bludišť a labyrintů z různých materiálů. A pokud nezabloudíte, můžete se vydat i na prohlídku zámku! Velmi lákavá je i Historická vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré; někoho lákají dílny tradičních řemeslníků, jiné zase letní víkendové akce, bylinné zahrady s bludišti nebo dobové kulinářské speciality.

Spousty interaktivních her čekají na děti i dospělé také v Muzeu Benátky nad Jizerou; s využitím nejrůznějších převleků si například můžete vyzkoušet, co všechno museli umět naši předkové. Příjemný výlet vláčkem po obnovené úzkorozchodné trati nabízí Kolínská řepařská drážka; jezdí se tu nejenom o víkendech od května do září, ale také v prosinci na Mikuláše – jedině tady zažijete pravou Čertovskou jízdu! A aby vašim výletů nechyběla trocha poučení, o to se postarají ve Skanzenu lidové architektury v Přerově nad Labem; nahlédnete tu do života venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. do poloviny 20. století.
Celý popis