Úvod > Aktuality > Udělejte si výlet na místa, která soutěží o titul DestinaCZe 2018

Udělejte si výlet na místa, která soutěží o titul DestinaCZe 2018

Vydáno 14. května 2018
Máme pro vás hned 9 tipů, kam vyrazit za skvělými zážitky. Poznejte jedinečná místa v Česku, která se probojovala mezi finalisty soutěže DestinaCZe 2018. Inspirujte se, podpořte oblíbené destinace svými hlasy a vyhrajte zajímavé ceny!
Soutěž DestinaCZe 2018 právě odstartovala a o prvenství bojují turistické atraktivity celkem ve 3 kategoriích. Milujete historii a chcete si na svých cestách připomenout stoleté výročí od vzniku Československa? V kategorii ČS 100 soupeří o vaši přízeň unikátní Loosovy interiéry v Plzni, brněnské vilové kvarteto (Tugendhat, Stiassni, Löw-Beer, Jurkovičova vila) a také Letohrádek sv. Vojtěcha v Počátkách. Architektura spjatá s dobou první republiky a se životy tehdejších podnikatelů vám připomene noblesu nově vzniklého Československa.
 
Milovníci aktivní dovolené ocení tipy na výlet v kategorii Česko jede. Vyrazte na pěší túru po Stezce podél Lužnice. Čekají na vás krásná zákoutí a celá řada památek v okolí. Objevovat Česko můžete také v sedle, na kole jeďte prozkoumat Cyklostezku Ohře. Trochu adrenalinu při jízdě na kole si dopřejte v areálu Singltrek pod Smrkem.
 
Znáte nejzajímavější trendy a novinky turistických destinací? Představujeme je ve třetí kategorii soutěže. Kdo by se nechtěl procházet Stezkou korunami stromů v Krkonoších nebo zajít na pivo a zanotovat si slavnou melodii v Pivovaru Jarošov. Překrásné výhledy najdete na Pustevnách v horní stanici lanovky.
 
Stačí si jen vybrat a vyrazit na výlet. Své favority nezapomeňte podpořit hlasem na  www.ceskozemepribehu.cz/destinacze. Jsou pro vás nachystány zajímavé ceny!