Úvod > Aktuality > Státní zámek Velké Březno zve na Růže pro hraběnku Henriettu
Zámek Velké Březno
"> Zámek Velké Březno "> Rosengräfin Marie Henriette "> "> ">
Památky

Státní zámek Velké Březno zve na Růže pro hraběnku Henriettu

Vydáno 23. června 2021
Státní zámek Velké Březno zve i v letošním roce na netradiční, květinové prohlídky prohlídky zámku. První z nich bude v letošním roce prohlídka nazvaná Růže pro hraběnku Henriettu. V půvabných interiérech zámku Velké Březno se během ní můžete potěšit desítkami váz s množstvím růží věnovaných hraběnce Henriettě Chotkové, známé šlechtitelce růží, přezdívané Růžová hraběnka. Prohlídky se konají od soboty 26. do neděle 27. června 2021 od 10 do 17 hodin.
růžeNa památku členky rodu Chotků – hraběnky Henrietty Chotkové, královny růží, která v Dolné Krupé na Slovensku založila proslulé světové rozárium a byla v kontaktu s předními pěstitely růží té doby. Zámek Velké Březno opět provoní nejrůznější druhy těchto květů.

Prohlídky s názvem Růže pro hraběnku Henriettu budou zahájeny každou celou hodinu od 10:00 do 17:00 hodin, vstupné pro dospělé je za 130 Kč, senioři a děti zaplatí 100 Kč.

Velkou kuriozitou je to, že se zámek může pochlubit tím, že v jeho areálu každoročně rozkvétá pár exemplářů voňavé a historicky cenné květiny - speciální druh růže, který vypěstovala sama hraběnka a který nese její jméno (růže "Rosengräfin Marie Henriette"). Laskavými partnery výstavy jsou Hrdlička a Bílek − Velkoobchod s květinami ze Zlatníků a Růžová školka Pelcových ze Sobotky.
Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Zámek Velké Březno – poznejte život šlechtické rodiny Chotků

Státní zámek Velké Březno je jeden z nejmladších, nejmenších, ale zároveň i nejkrásnějších zámků v České republice. Zámek obklopuje nádherný, na Ústecku jedinečný přírodní anglický park s množstvím vzácných stromů a keřů.