Úvod > Aktuality > #světovéČesko a závodní okruh na Autodromu v Mostě
#světovéČesko a závodní okruh na Autodromu v Mostě
"> "> "> "> ">
Zážitky

#světovéČesko a závodní okruh na Autodromu v Mostě

  • Vydáno3. června 2020
Stejně jako Le Mans nebo Nürburgring i autodrom v Mostě je proslulý svou bohatou historií plnou hvězdných jmen, triumfů, ale i proher. Svůj téměř nezměněný původní profil, velmi populární mezi světovou elitou, si dráha drží od roku 1983, kdy okusila premiérové závody coby první permanentní závodní okruh v tehdejším Československu.
Historie tahačů MostHistorie závodů v Mostě však sahá až do padesátých let minulého století, kdy si to jezdci rozdávali na různých variantách městské trati až dvakrát ročně.

Co je pro Le Mans čtyřiadvacetihodinovka a pro Nürburgring DTM, jsou pro mostecký okruh závody kamionů a sportovních vozů Interserie. Mezi nejprestižnější události se zde řadí závody evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship, mezinárodní automobilové klubové závody Carbonie Cup nebo závody evropské série historických vozů. 

NASCAR MostV současnosti okruh portofolio prestižních podniků rozšířil například o NASCAR, závody supersportů GT3, nebo mezinárodní závody motocyklů. Nürburgring a Most navíc spojuje další jedinečnost: fanoušci motoristického sportu si mohou obě trati vyzkoušet ve svém vlastním voze nebo na motocyklu, a to při volných a testovacích jízdách pro veřejnost. V Mostě se nadšenci mohou těšit na otestování svého řidičského umění i limitů svého auta nebo motorky už 21. června 2020. Mohou také potvrdit svůj životní styl vášnivého motoristy pořízením tématického merchandise.


Závodní okruhy v Mostě, Le Mans a Nürburgring aneb víte, že...?

  • autodrom mostDélka Autodromu Most je 4 212 m
  • Délka Le Mans je 4 185m
  • Délka okruhu Nürburgring 5 148 m
  • Autodrom v Mostě hostí závody kamionům sportovních vozů, historických vozidel, motocyklů, minibike, evropskou sérii NASCAR
  • Na okruhu v Le Mans Formule 1, vytrvalostní závod 24 hodin, závody automobilů Bugatti a závody motocyklů
  • V areálu Nürburgringu se jezdí Formule 1, závody tahačů, superbiků a vytrvalostní závody
  • NürburgringV Mostě se jezdí závody od roku 1947, kdy k tou sloužila improvizovaná trať městem. Autodrom se budoval mezi lety 1978 až 1983 a je situován v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Jeho přestavba proběhla v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice.
  • Okruh v Le Mans byl postaven roku 1923, kvůli bezpečnosti byl pak přestavěn v roce 1966.
  • Nürburgring sloužil jako závodiště od roku 1927. V roce 1976 zde havaroval slavný rakouský závodník Niki Lauda, který hrozivě vypadající nehodu přežil. Trať byla poté několikrát přestavěna, naposledy v roce 1984.
Autodrom Most

Autodrom Most

V areálu autodromu se nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a firemní eventy. Areál je možné si i pronajmout na vlastní akce, a to buď jako celek, nebo využít jeho jednotlivé části. Jsou vzájemně propojené, dobře dostupné a mají vlastní zázemí.

Czech Truck Prix 2022

2.9.
4.9.
Czech Truck Prix 2022

Evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) zavítá také v sezoně 2022 do areálu mosteckého autodromu.