Úvod > Kalendář akcí > Czech Truck Prix & OMV MaxxMotion NASCAR Show
Czech Truck Prix & OMV MaxxMotion NASCAR Show
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
27.8.
29.8.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Czech Truck Prix & OMV MaxxMotion NASCAR Show

Kdy 27. srpen 2021 9:0029. srpen 2021 17:00
Mostecký autodrom zve všechny fanoušky motoristického sportu na další lahůdku sezony 2021, závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 27. – 29. srpna.
Pátek je vyhrazen tréninkům a kvalifikacím. Sobotní a nedělní program je téměř identický. Trucky v sobotu odjedou kvalifikaci a první dva závody, v neděli druhou kvalifikaci a zbývající dva závody. NASCAR Whelen Euroseries odjede v sobotu první závodní jízdy obou kategorií, tedy EuroNASCAR Pro a EuroNASCAR 2. V neděli zbývající dva závody. Doprovodné série pojedou první závod v sobotu a druhý závod v neděli.

Přesný harmonogram a startovní listiny pořadatel upřesní zhruba tři týdny před závodním víkendem.

Závodní víkend zahrnuje:
  • FIA European Truck Racing Championship
  • NASCAR Whelen Euroseries
  • International Audi Sport R8 LMS Cup

NASCAR Whelen Euroseries
Jedna z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií kategorie Stock Car. Ve Spojených státech se jezdí už od roku 1948. Stock Car vozy byly sériově vyráběné automobily s minimálními úpravami. Časem se kategorie přetransformovala tak, že původně používané vozy již připomíná jen silueta karoserie a vnější motivy světel a masky. Dnešní Stock Car tvoří svařený trubkový rám, do kterého je zasazen interiér a motor, zakrytý karoserií z laminátu. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky.

International Audi Sport R8 LMS Cup
Přehlídka supersportovních speciálů renomované německé automobilky, jež jsou pravidelnými účastníky nejprestižnějších evropských okruhových závodů, například DTM či ADAC GT Masters.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U sv. Ducha

Restaurace U sv. Ducha

Most, Severozápadní Čechy
Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Hotel Kapitol Most

Hotel Kapitol Most

Most, Severozápadní Čechy