!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > NASCAR 2021
NASCAR 2021
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
18.6.
20.6.
+ Přidat foto
Sportovní akce

NASCAR 2021

Kdy 18. červen 2021 9:0020. červen 2021 17:00
Mostecký autodrom zve všechny fanoušky motoristického sportu na další lahůdku sezony 2021, závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 18 až 20. června.
NASCAR Whelen Euro Series zavítala do Mostu poprvé v roce 2019, loni se v důsledku epidemie koronaviru a nemoci covid-19 nemohla uskutečnit. Epidemie zhatila řádný termín v červnu, poté i odložený listopadový. Nicméně všechny vstupenky zakoupené na závodní víkend NASCAR v sezoně 2020 platí i letos. Prodej vstupenek pak autodrom obnoví na svém e-shopu od 28. února.

Tuzemští fanoušci budou zvědaví zejména na výkon jediného českého zástupce ve startovním poli Martina Doubka, jenž má ve zkrácené sezoně 2020 za sebou životní závodní víkend v belgickém Zolderu ze začátku října. Ve třídě EuroNASCAR 2 v obou závodech zvítězil, a zaznamenal tak největší úspěch v dosavadní kariéře. Celkově skončil na sedmé příčce, což je zatím rovněž jeho maximum.

Evropská série jedné z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších kategorií Stock Car asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) je jedinou mimo severoamerický kontinent, ve Spojených státech se jezdí už od roku 1948. Stock Car vozy byly sériově vyráběné automobily s minimálními úpravami. Časem se kategorie přetransformovala tak, že původně používané vozy již připomíná jen silueta karoserie a vnější motivy světel a masky. Dnešní Stock Car tvoří svařený trubkový rám, do kterého je zasazen interiér a motor, zakrytý karoserií z laminátu. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky.

Součástí víkendu budou vložené závodní série historických vozů.  HAIGO Tourenwagen a HAIGO Formelwagen využívá formule Easter, Mondial a k nim stářím odpovídající konstrukce cestovních vozů Žiguli, Lada Samara, Škoda 130 R či Zastava. Kampf der Zwerge zahrnuje automobily s obsahem motoru do 1300 kubických centimetrů, a to včetně legendárních vozítek jako Mini Cooper, Abarth TC nebo NSU TT. Vozy série Formula Vau byly k vidění na okruzích v 60. a 70. letech minulého století. Nejdůležitější komponenty musely pocházet z vozu Volkswagen Beetle. Závodní auta série Historic Racecar Association Formula jsou přehlídkou speciálů vyrobených od 60. do konce 80. let minulého století, a to Formule 1, Formule 2, Formule 3, Formule Ford, Formule Renault či Formule Junior.

Mostecký okruh přivítá v premiéře NASCAR Whelen Euroseries, jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo severoamerický kontinent.

Závodní víkend zahrnuje:
NASCAR Whelen Euroseries
HAIGO Tourenwagen
HAIGO Formelwagen
DMV Formel V
HRA Formel 3, Formel Ford a Formel Renault
ADAC Junior Cup

Hlavní body doprovodného programu (od 09:00 do 17:00 hodin):
Dětské dopravní hřiště s obsluhou
Atrakce pro děti
Stánkový prodej (až do 18:00 hodin)
Taxijízdy na offroadové dráze
Motokáry (až do 21:00 hodin)
Prodej reklamních předmětů
Sraz historických a amerických vozide (až do 18:00 hodin)
Fotokoutek
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 1. 2021
11.6.
12.6.
Závody dračích lodí na Matyldě

Závody dračích lodí na Matyldě

Most, Severozápadní Čechy
27.8.
29.8.
Czech Truck Prix 2021

Czech Truck Prix 2021

Most, Severozápadní Čechy
14.8.
Night Run 2021 - Most

Night Run 2021 - Most

Most, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Hotel Kapitol Most

Hotel Kapitol Most

Most, Severozápadní Čechy
Restaurace Severka Most

Restaurace Severka Most

Most, Severozápadní Čechy