!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Autodrom Most
Zážitky

Autodrom Most

V areálu autodromu se nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a firemní eventy. Areál je možné si i pronajmout na vlastní akce, a to buď jako celek, nebo využít jeho jednotlivé části. Jsou vzájemně propojené, dobře dostupné a mají vlastní zázemí.
Společnost Autodrom Most pořádá v současné době ve stejnojmenném areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rally sprintový závod. Vedení firmy postupně uvádí do života další novinky nejen v oblasti motoristického sportu s cílem otevřít areál široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního společenského a kulturního života regionu po celý rok.

Autodrom disponuje také malým závodním okruhem, který je součástí výcvikového areálu polygon. Vznikl v sousedství autodromu, s nímž je přímo propojen. Vedle kurzů bezpečné jízdy nabízí zájemcům i kurzy sportovní jízdy v závodních speciálech pod vedením zkušených profesionálů. Polygon se rozkládá na ploše 13 hektarů. Díky svému vybavení a metodice výcviku je nejmodernějším areálem ve střední Evropě. Areál je vybaven i nově upravenou  offroadovou tratí. V terénu jsou přitom k dispozici dvě různě obtížné trasy, a to SUV a offroad.

Velký závodní okruh si lze kdykoli pronajmout také pro individuální testování a tréninky nebo testování a tréninky závodních týmů. Objednat se lze na tel. č. 702 143 267, případně e-mailové adrese krafek@autodrom-most.cz. Autodrom nabízí i projekt OC Race, umožňuje i svezení v závodním voze Škoda Octavia Cup RS III, a to jak za volantem, tak na sedadle spolujezdce.

Motorističtí nadšenci se nově mohou svézt po velkém závodním okruhu mosteckého autodromu i virtuálně. Umožní to dva počítačové závodní simulátory, které si každý může pronajmout. Každý simulátor je vybaven polohovatelnou anatomickou sedačkou, volantem s mechanickou zpětnou vazbou, pedálovým ovládáním plynu, spojky a brzdy. Řazení rychlostí je řešeno pádly pod volantem nebo H-řadicí pákou. Komu ale virtuální zážitek nestačí, může k němu přidat i skutečné svezení po velkém závodním okruhu ve vlastním voze. Termíny jízd pro veřejnost najdete na webu Autodromu.


Fun Aréna

Areál disponuje také fun arénou, je otevřená veřejnosti denně od 9.00 do 18.00 hodin, a to zdarma. Fun aréna nabízí motokárovou dráhu, čtyřkolky a buggy, dětské dopravní hřiště s možností zapůjčení kol a přileb či prostory pro piknik, oslavy a svatby.
 

Velký závodní okruh

délka 4 212 m
šířka 12 – 14 m
nejdelší rovina 792 m
nejkratší rovina 150 m
21 zatáček (9 levých a 12 pravých)
převýšení 12,04 m
maximální stoupání + 2,8 %
maximální klesání – 3,2 %
směr jízdy ve směru hodinových ručiček
profesionální časomíra
42 boxů
 

Malý závodní okruh

délka 2 225 m
z toho šotolina 252 m
šířka od 6-20 m
nejdelší rovina 295 m
převýšení 11
Zobrazit více

Provozovatel

Autodrom Most a.s.

Tvrzova 5
434 01 Most
Tel.:
+420 476 449 976
Email:
info@autodrom-mos...
WWW:
www.autodrom-most.cz
GPS:
50,520345 13,601865
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy
Restaurace U sv. Ducha

Restaurace U sv. Ducha

Most, Severozápadní Čechy
Restaurace Severka Most

Restaurace Severka Most

Most, Severozápadní Čechy