!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Smetanova Litomyšl zahajuje předprodej vstupenek
Smetanova Litomyšl zahajuje předprodej vstupenek
"> "> "> "> ">
Zážitky

Smetanova Litomyšl zahajuje předprodej vstupenek

  • Vydáno4. prosince 2021
Smetanova Litomyšl spustila na svém webu prodej dárkových poukazů. Celkový program by měl být představen tradičně v lednu, již nyní však výjimečně nechává své příznivce nahlédnout pod dramaturgickou pokličku. Pro zájemce je připraveno několik cenových variant poukazů. Nákup je možné provést na webových stránkách festivalu, voucher obratem přijde na zadaný e-mail. Poté ho stačí už jen vytisknout, zabalit a přidat k nadílce.
Vánoční dárek obdarovaní mohou uplatnit již 2. března, v den narozenin Bedřicha Smetany, kdy festival spouští předprodej vstupenek. Kompletní program představí na konci ledna, avšak jeho první ochutnávku nabízí již nyní.

Na začátku léta v Litomyšli vystoupí mj. partnerský orchestr Smetanovy Litomyšle Česká filharmonie či slavný uruguayský barytonista Erwin Schrott. Zaznějí oratoria, kantáty (mj. Carmina burana, Rekviem za mého přítele, Mesiáš), slavné symfonie (Novosvětská, Leningradská, Alpská) i koncerty instrumentální. Hostem Koncertu na přání bude Vojtěch Dyk a B-Side Band, tentokrát s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl patří k největším pravidelně konaným festivalům klasické hudby u nás. Tento festival se již od roku 1949 koná ve Smetanově rodném městě – Litomyšli, mimo to jsou koncerty pořádány i v okolí města. Centrem dění je však areál Státního zámku Litomyšl, kde se na jeho II. nádvoří konají hlavní pořady. I tento rok vystoupí řada významných zahraničních hostů; dirigent Christopher Zimmerman, jeden z nejuznávanějších barytonistů Thomas Hampson a přední světový klavírista Fazil Say. K vidění bude taneční soubor Bohemia Balet, dále vystoupí Jaromír Nohavica či houslový virtuos Pavel Šporcl.
Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.

Smetanova Litomyšl 2022

9.6.
3.7.
Smetanova Litomyšl 2022

64. ročník Smetanovy Litomyšle se odehraje v termínu od 9. června do 3. července 2022.