Úvod > Aktuality > Smetanova Litomyšl zahajuje předprodej vstupenek

Smetanova Litomyšl zahajuje předprodej vstupenek

Vydáno 3. března 2019 Zážitky
Předprodej vstupenek na 61. ročník Smetanovy Litomyšle bude zahájen ve středu 6. března v 10.00 hodin, ve stejný čas už 27. února však dostanou možnost nákupu zájemci o vstupenkové balíčky, opravňující k návštěvě vždy tří po sobě jdoucích hlavních pořadů každého festivalového víkendu. Smetanova Litomyšl opět nabízí čtyři kombinace pořadů. Balíčky budou v prodeji do 5. března.
První balíček obsahuje vstupenky na dny 14., 15. a 16. června a jeho zakoupením zhlédnete oratorium Antonína Dvořáka Svatá Ludmila, galakoncert slavné sopranistky Olgy Peretyatko a vyslechnete díla Smetany, Čajkovského, Musorgského a Borodina v podání Čajkovského orchestru Moskva. S druhým vstupenkovým balíčkem se můžete těšit na novou inscenaci opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky (21. června), osvěžíte se operním Nápojem lásky Gaetana Donizettiho (22. června) a čeká vás i koncertní provedení Faustova prokletí Hectora Berlioze (23. června). V pořadí třetí balíček obsahuje zásadní dílo operní literatury 20. století Lady Macbeth Mcenského Újezdu z pera Dmitrije D. Šostakoviče (28. června), tři tematické kontrastní jednoaktové opery Triptych Giacoma Pucciniho (29. června) a koncert romských zpěváčků Hej Romale! (30. června). Vstupenkový balíček číslo čtyři dává možnost navštívit operu Bedřicha Smetany Dalibor (5. července), volné pokračování mimořádně úspěšného pořadu Sólo pro 100 smyčců II. (6. července) a při Velkém finále – Musica Festiva se zaposlouchat do skladeb k mimořádným událostem (7. července).

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl patří k největším pravidelně konaným festivalům klasické hudby u nás. Tento festival se již od roku 1949 koná ve Smetanově rodném městě – Litomyšli, mimo to jsou koncerty pořádány i v okolí města. Centrem dění je však areál Státního zámku Litomyšl, kde se na jeho II. nádvoří konají hlavní pořady. I tento rok vystoupí řada významných zahraničních hostů; dirigent Christopher Zimmerman, jeden z nejuznávanějších barytonistů Thomas Hampson a přední světový klavírista Fazil Say. K vidění bude taneční soubor Bohemia Balet, dále vystoupí Jaromír Nohavica či houslový virtuos Pavel Šporcl.
Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.

Smetanova Litomyšl 2020

Smetanova Litomyšl 2020

Naděje, to je téma, které volně propojí hudební i výtvarnou část 62. ročníku Národního festivalu Smetanova Litomyšl. Inspirací je výročí konce II. světové války, který přinesl naději na lepší budoucnost. Ne všechny sny se naplnily, ale naděje zůstala a dává smysl překážky stále překonávat.