Úvod > Aktuality > Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, přiletí na Aviatickou pouť
Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, priletí na Aviatickou pout
"> Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, priletí na Aviatickou pout "> Po oba dny je letište otevreno od osmi hodin "> Filmový Pilatus priletí z Francie
Zážitky

Letadlo, které nedostihlo Indiana Jonese, přiletí na Aviatickou pouť

  • Vydáno30. května 2014
Do pestrého letového programu letošní Aviatické pouti je zařazeno také vystoupení letadla Pilatus P-2. Naprosté většině návštěvníků, kteří přijdou o víkendu 31. května a 1. června na pardubické letiště, bude dvoumístný Pilatus v německých válečných barvách asi povědomý, protože si zahrál hned v několika filmech.

Aviatická pouťTím asi nejznámějším je film Indiana Jones a poslední křížová výprava, kde právě tento kus, který zavítá na Aviatickou pouť, bezúspěšně nahání hlavního hrdinu. Pří této scéně mimo jiné vletí do tunelu, urazí si křídla a na konci tunelu vybuchne. O tom, že se jednalo o vydařený filmový trik, se budou moci přesvědčit návštěvníci Aviatické pouti, kde se Pilatus P-2 představí v plné kráse.

Při pohledu na letadlo, které bylo pro filmové účely opatřeno fiktivní německou válečnou kamufláží, připomínající válečné Messerschmitty, by asi nikdo z návštěvníků netypoval stáří přes šest desítek let. Filmový Pilatus přiletí z Francie, ze sdružení Alpine Aviator Company, které je pravidelným návštěvníkům Aviatické pouti již také známé.

Po oba dny je letiště otevřeno od osmi hodin, ale i tak, jako v případě jiných velkých akcí, je třeba, aby návštěvníci naplánovali příjezd s ohledem na dopravní situaci, nebo ještě lépe využili kyvadlovou železniční a autobusovou dopravu

Protiletecký kryt na pardubickém zámku

Protiletecký kryt na pardubickém zámku

Pardubický zámek skrývá jedno velké tajemství – protiletecký kryt z 50. let o němž koluje mnoho fantastických historek. Kryt je schovaný v zámeckých valech a zřejmě byl budován jako přísně tajné velitelské stanoviště civilní ochrany s kapacitou až 120 lidí.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky