Úvod > Aktuality > Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do začátku října
Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do začátku října
"> "> ">
Zážitky

Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do začátku října

  • Vydáno13. září 2021
Přiblížit si a vyzkoušet zapomenutá řemesla, poznat atmosféru středověké vesnice s replikami staveb,podívat se jak se kdysi pěstovaly hospodářské plodiny, jaké znali lidé bylinky a stromy, zabloudit v bludišti atd. To vše můžete zažít v historické vesnici Botanicus. Historická vesnička má letos otevřeno do 3. října 2021, proto byste s její návštěvou neměli dlouho otálet.
BotanicusCentrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré nedaleko Lysé nad Labem jsou otevřeny návštěvníkům již pouze do neděle 3. října 2021. Vypravit se sem můžete každý den kromě pondělí od 9:00 do 16:00, o víkedech do 17:00 hodin. Uvidíte zde řemeslné dílny mýdlaře, svíčkaře, papírníka, truhláře, provazníka, kameníka, dílnu košíkářů, hrnčíře a dráteníka nebo loutkářovu dílnu. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

BotanicusO víkendech se navíc k běžně otevřeným dílnám dráteníka, k výrobě mýdel, provazu, svíček či papíru otevírají i dílny řezbáře či kováře. Všechna řemesla si můžete vyzkoušet a zároveň se také dovědět více o jejich historii. V hodovní síni si pochutnáte na pokrmech připravených z produkce zdejších ekologických zahrad. V prodejně si můžete nakoupit přírodní kosmetiku a další výrobky.
 
Kromě ukázek tradičních řemesel si zahřejete své tělo i duši nejen medovinou, kořeněnými víny, ale i zpěvy hudců, tancem a šprýmy kejklíře. Během sobotních představení totiž můžete zhlédnout vystoupení kejklířská, divadelní i hudební. Na 18. září je připraven kejklíř Vojta Vrtek, 25. září bude v Botanicusu Bářino toulavé divadlo a 28. září se můžete těšit na Lukostřelecký turnaj. V sobotu 2. řijna opět přijde Vojta Vrtek. Vstupné stojí 99 korun, na pokladně Centra řemesel je možné platit platební kartou.
Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.