Úvod > Aktuality > Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do konce října
Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do konce října
"> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Historická vesnička Botanicus v Ostré je otevřena jen do konce října

  • Vydáno14. září 2022
Přiblížit si a vyzkoušet zapomenutá řemesla, poznat atmosféru středověké vesnice s replikami staveb, podívat se jak se kdysi pěstovaly hospodářské plodiny, jaké znali lidé bylinky a stromy, zabloudit v bludišti atd. To vše můžete zažít v historické vesnici Botanicus. Historická vesnička má letos otevřeno do 30. října 2022, proto byste s její návštěvou neměli dlouho otálet.
BotanicusCentrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré nedaleko Lysé nad Labem jsou otevřeny návštěvníkům již pouze do neděle 30. října 2022. Vypravit se sem můžete každý den kromě pondělí od 8:30 do 15:00, o víkedech od 10:00 do 17:00 hodin. V průběhu října bude areál otevřen pouze o víkendech. Uvidíte zde řemeslné dílny mýdlaře, svíčkaře, papírníka, truhláře, provazníka, kameníka, dílnu košíkářů, hrnčíře a dráteníka nebo loutkářovu dílnu. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

BotanicusO víkendech se navíc k běžně otevřeným dílnám dráteníka, k výrobě mýdel, provazu, svíček či papíru otevírají i dílny řezbáře či kováře. Všechna řemesla si můžete vyzkoušet a zároveň se také dovědět více o jejich historii. V hodovní síni si pochutnáte na pokrmech připravených z produkce zdejších ekologických zahrad. V prodejně lze nakoupit přírodní kosmetiku a další výrobky.
 
Kromě ukázek tradičních řemesel si zahřejete své tělo i duši nejen medovinou, kořeněnými víny, ale i zpěvy hudců, tancem a šprýmy kejklíře. Během sobotních představení totiž můžete zhlédnout vystoupení kejklířská, divadelní i hudební. V sobotu 17. září se můžete těšit na divadlo Já to jsem – představení pro děti i dospělé, 24. září bude v Botanicusu kejklíř Vojta Vrtek s kejklířskou dílnou a 28. září se můžete opět těšit na Divadlo Já to jsem. V sobotu 1. řijna přijede Teátr Pavla Šmída s přednáškou o rakytníku a letošní sezónu ukončí halloween od 27. do 30.10. 2022. Vstupné stojí 120 korun, na pokladně Centra řemesel je možné platit platební kartou.
Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.