Úvod > Aktuality > Nové Strašecí zve na oblíbený Den s Kelty

Nové Strašecí zve na oblíbený Den s Kelty

Vydáno 13. května 2019 Kultura
Program nazvaný Den s Kelty připravilo na pátek 17. května 2019 Muzeum Nové Strašecí na Rakovnicku. Pro děti budou přichystány nejen praktické ukázky řemesel v dobovém keltském táboře před muzeem, ale i soutěže, kde si vyzkouší své dovednosti a znalosti. V budově muzea pak bude probíhat k danému tématu výstava s ukázkou originálních keltských železářských výrobků ze sbírky Oblastního muzea v Lounech a Muzea T. G. M. Rakovník.

Hlava KeltaNa rok 2019 připadá již 76. výročí nálezu keltské opukové hlavy héroa u Mšeckých Žehrovic. Muzeum Nové Strašecí tuto událost připomíná populárním Dnem s Kelty, který letos proběhne v pátek 17. května.

Letošní Den s Kelty bude zaměřen na hutnickou a železářskou výrobu. Na akci se seznámíte se způsobem keltské výroby železných předmětů od stavby pece, pražení rudy, přes tavbu, otevření pece až po finální výrobek. Z tohoto důvodu bude Den s Kelty výjimečně trvat 2 dny, díky přípravě tavby. Začne již ve čtvrtek 16. 5. 2019 a vyvrcholí v pátek 17. 5. 2019 odpoledne otevřením pece.

KeltovéV improvizovaném keltském táboře budete moci zhlédnout a vyzkoušet keltské zbraně, zbroj, nástroje a výrobu šperků. Pro všechny zájemce budou připravena jednotlivá stanoviště zaměřená na Keltské hry – přetahování, galský souboj, přenos břemene, hod kládou, souboj na kládě, lov, lukostřelba a vědomostní soutěže.

Muzeum Nové Strašecí

Muzeum Nové Strašecí

Muzeum města Nové Strašecí leží v okresu Rakovník asi 40 km západně od Prahy. Prohlédnout si zde můžete dvě stálé expozice, kterými jsou Keltové na Rakovnicku (se slavným nálezem Hlava Kelta) a Zemědělská usedlost na Novostrašecku.