Úvod > Aktuality > Skalní města zůstávají turistům uzavřena

Skalní města zůstávají turistům uzavřena

Vydáno 3. dubna 2020 Příroda
S prvním dubnovým dnem se obvykle otevírají pomyslné brány skalních měst, jako jsou Prachovské a Adršpašské skály. Letos je však začátek turistické sezóny ve skalách odložen na neurčito. Důvodem je vysoká návštěvnost těchto míst, kde se v jednom okamžiku potkávají stovky lidí, což je při letošní situaci kolem koronavirové pandemie nežádoucí.
prachovské skálySprávci skalních měst důrazně upozorňují návštěvníky, aby se po dobu vyhlášení nouzového stavu do skal nevydávali. Adršpašské skály nebo prachovské skalní město tak zůstane pro turisty uzavřeno. Důvod je nasnadě – stovky nebo tisíce lidí míjející se na úzkých cestách ve skalních labyrintech se mohou snadno nakazit agresivní koronavirovou infekcí.

Prachově a Adršpachu byla proto uzavřena veškerá turistická zázemí. Včetně parkovišť a toalet. Na dodržování zákazu vjezdu a vstupu dohlížet policisté.
Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Teplické skalní město - zázrak divoké přírody

Masivní, do nebe sahající skalní stěny, tajuplné území s nejrozsáhlejším skalním labyrintem ve Střední Evropě s obtížnějšími výstupy, adrenalinové vyžití i studenou oblast nazvanou Sibiř, to vše nabízejí Teplické skály.

Skalní město Adršpach - největší skalní město v České republice

Skalní město Adršpach - největší skalní město v České republice

Broumovský výběžek nabízí skvělé příležitosti k trávení aktivní dovolené. Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem Střední Evropy, které fascinuje turisty a vandrovníky už od 18. století.

Prachovské skály v Českém ráji

Prachovské skály v Českém ráji

Nejznámější částí Českého ráje jsou bezpochyby Prachovské skály, ráj pro horolezce. Toto skalní město leží necelých 10 km severozápadně od města Jičín. Vybrat si můžete z několika prohlídkových okruhů.