Úvod > Aktuality > Zvířata v Zoo si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí
6. ledna koncí nejvetší Vánocní trhy v Praze
"> 6. ledna koncí nejvetší Vánocní trhy v Praze "> Poslední program letošních trhu bude patrit detem "> S návštevníky pražských vánocních trhu se v odopoledních hodinách osobne rozloucí Tri králové "> Strom udelá radost zvíratum v Zoo
Kultura

Zvířata v Zoo si pochutnají na vánočním smrku ze Staroměstského náměstí

  • Vydáno5. ledna 2015
Na Tři krále se naposledy na Staroměstském a Václavském náměstí rozprostře vánoční atmosféra. Právě 6. ledna zde totiž končí největší Vánoční trhy v České republice. V pátek 9. ledna odvezou pořadatelé smrk zvířatům do pražské zoologické zahrady a zmizí také všechny prodejní stánky.

Tradiční program na Tři krále

Praha VánoceV úterý 6. ledna si mohou přijít naposledy návštěvníci poslechnout také program na pódiu Staroměstského náměstí. V 15 hodin zazní staropražské písničky v podání kapely Třehusk. Poslední program letošních trhů bude patřit dětem.

S návštěvníky pražských vánočních trhů se v odopoledních hodinách osobně rozloučí Tři králové, jejichž oslavy se stanou hlavním tématem komponovaného programu, během něhož si opět návštěvníci připomenou staročeské zvyky a tradice.

Od 16.30 hodin vyvrcholí Tříkrálové oslavy hodinovým vystoupením kouzelníka Zlomtužky.

Strom udělá radost zvířatům v Zoo

slon v zooDvacetimetrový smrk z obce Nespeky na Benešovsku, získaný od soukromého majitele, tradičně využijí chovatelé v pražské Zoo jako pokrm pro zvířata. Dekoratéři pečlivě odzdobí strom během středy a ve stejný den ho organizátoři odvezou do Troje. Z dominanty loňského adventu budou ještě odřezány větve, které chutnají zvířatům – hlavně slonům.

Kmen najde jako každý rok využití v podolském volnočasovém areálu Žluté lázně v Praze 4.
Královská cesta – nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta – nejkrásnější prohlídková trasa v Praze

Královská cesta je název historické trasy centrem českého hlavního města Prahy, kudy procházely korunovační průvody českých králů, přijímajících poctu od občanů města. Cesta spojovala dvě důležitá královská sídla – Pražský hrad a Královský dvůr na Starém Městě Pražském.

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně v Praze u řeky Vltavy a slouží jako relaxační místo pro lidi všech věkových kategorií. V provozu jsou vybraná sportoviště, jako je beach volejbal, stolní tenis nebo oblíbená venkovní posilovna Yellow Gym. Žluté lázně podle CNN patří mezi 10 nejlepších městských pláží Evropy.

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

26.11.
6.1.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze

Oslavy vánočních svátků v Praze se ponesou v duchu tradic a lásky k přírodě, ale zásluhou moderních technologií budou mít nádech 21. století. Trhy startují 26. listopadu 2022 a končí 6. ledna 2023, tedy na Tři krále.