Úvod > Aktuality > RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

Vydáno 7. března 2016 Letní sporty
Země běhu zaslíbená. Takovým přívlastkem se může oprávněně pyšnit Česká republika. Všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy se totiž od letošního roku může pyšnit zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Nejvyšší ocenění silničních závodů mají tři závody v Praze a čtyři v regionech.
Praha RunczechZlatou známkou IAAF se pro rok 2016 může pyšnit pouhých 35 měst na celém světě, Mezinárodní asociace atletických federací IAAF jich celkem udělila 43. Sedm z nich připadá na sedmičku závodů RunCzech běžecké ligy. Zlaté známky tak řadí české závody mezi nejprestižnější běžecké akce na světě. Zlaté známky totiž dostávají závody do elitního klubu světových běhů označených touto certifikací.

K udělení zlaté známky IAAF je třeba splnit celou řadu přísných kritérií a závody RunCzech běžecké ligy je splňují. Série běžeckých závodů RunCzech se stala již tradiční událostí ve sportovní nabídce nejen Prahy, ale i dalších měst v České republice. Ocenění prestižními sedmi zlatými známkami, které tento seriál obdržel, vypovídá o jeho kvalitě a výrazně přispěl k titulu Evropské hlavní město sportu, jehož nositelem je v roce 2016 hlavní město Praha.

Mattoni ÚstíTrojici tradičních pražských akcí (Sportisimo 1/2Maraton Praha 2.4., Volkswagen Maraton Praha 8.5. a Birell Grand Prix Praha 10.9.) oceněných zlatou známkou IAAF doplnily běhy v řadě dalších míst naší republiky - Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary (21.5.), Mattoni 1/2Maraton České Budějovice (4. 6.), Mattoni 1/2Maraton Olomouc (25. 6.), Birell Grand Prix Praha (10. 9.) a Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem (17. 9.). I letos je mohou diváci sledovat v přímém přenosu České televize. Informace o soutěžích znovu doplní i běžecký magazín přinášející inspiraci, rady trenérů i lékařů, vzájemnou výměnu zkušeností, reportáže, tipy i zábavu.

Sedmička závodů není to jediné, co RunCzech v Praze organizuje. V letošním roce přidává zcela nový závod – O2 Pražskou štafetu 4x5, která se poběží ve Stromovce v úterý 19. dubna. Juniorský maraton už podvacáté rozeběhne studenty středních škol a díky Running Mallu nebo pětikilometrovým trasám Mattoni FreeRun se může aktivně hýbat kdokoliv a kdykoliv.
Sportisimo 1/2Maraton Praha 2019

Sportisimo 1/2Maraton Praha 2019

Vyběhni za tónů Vltavy a zahaj běžeckou sezónu největším českým půlmaratonem. Rychlá trať přeje osobním rekordům i světovým elitním výkonům. Užij si jednadvacet kilometrů srdcem historické Prahy!

Volkswagen Maraton Praha 2019

Volkswagen Maraton Praha 2019

Jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Start i cíl je na proslulém Staroměstském náměstí, trať vede srdcem metropole, podél Vltavy i různými pražskými čtvrtěmi. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný závodník a více než dvacet kapel podél trati vás doprovodí.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2019

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2019

Druhý nejmladší ze závodů RunCzech je dalším klenotem RunCzech běžecké ligy. Karlovy Vary si získaly srdce filmařů už před mnoha lety, nyní svým půvabem okouzlují i běžce. Malebná trasa je zavede k řece Teplá a na kolonádu se slavnými promenádami a budovami, které se objevily v řadě známých filmů.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2019

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2019

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice se koná ve městě, jehož historie sahá více než 750 let zpět. Hlavní město Jihočeského kraje láká běžce nejen rovinatou a rychlou tratí, ale také památkami a krásnou okolní scenérií.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2019

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2019

Třpytivá modrá hladina Labe, zelení porostlá Labská cyklostezka, impozantní skály s hradem Střekovem a úžasná ukázka prvorepublikové industriální architektury v areálu chemičky, to vše na vás čeká na trati Ústeckého 1/2Maratonu!