Úvod > Aktuality > Rudá kněžka ze Hry o trůny bude ve vile Tugendhgat natáčet Skleněný pokoj
Zážitky

Rudá kněžka ze Hry o trůny bude ve vile Tugendhgat natáčet Skleněný pokoj

  • Vydáno9. ledna 2018
Ve vile Tugendhat se bude natáčet bestseller britského spisovatele Simona Mawera Skleněný pokoj. Mezi herci se objeví Carice van Houten Anouk, která získala celosvětovou proslulost jako Rudá kněžka ze seriálu Hra o trůny, v jedné z hlavní mužské roli se objeví Karel Roden. Film se bude natáčet i na dalších místech moravské metropole, například na Zelném trhu či ve vile Stiassni.
Vila TugendhatBrno v letošním roce ožije natáčením filmu Skleněný pokoj podle bestselleru Simona Mawera, který se inspiroval osudem vily Tugendhat a jejích majitelů. Jednu z rolí by měla ztvárnit Nizozemka Carice van Houten Anouk, kterou znají fanoušci Hry o trůny jako Rudou kněžku. Další z rolí připadne Švédce Hanně Alströmové, známé z akčního snímku Kingsman. V hlavních mužských rolích by se měl objevit Karel Roden a Karel Dobrý, který si zahrál četníka z Luhačovic.
 
BrnoSpisovatel Mawer vždy zdůrazňoval, že kniha je fikce. Kromě toho, že románoví Landauerovi byli také Židé a museli uprchnout před nacisty, nemají kromě německého jména se skutečnými vlastníky vily nic společného. Jedná se tedy o fiktivní příběh, který volně nakládá s historickými fakty.
 
Mimo vily Tugendhat se bude natáčet i na jiných místech Brna. Děj se bude odehrávat například na Masarykově třídě, Zelném trhu a filmaři doufají, že jim dopravní podnik půjčí staré tramvaje. Pokud vše půjde podle očekávání, mohl by se film objevit v kinech již na jaře 2019.
Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Vila Tugendhat – funkcionalistický skvost v Brně

Stěžejní dílo funkcionalistické architektury, Vilu Tugendhat, si prohlédnete v Brně – Černých Polích. Vznikla v letech 1929–1930 podle projektu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Ten vypracoval návrh stavby v roce 1928 na žádost manželů Tugendhatových.

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Vila Stiassni v Brně-Pisárkách

Městská vila manželů Alfreda a Hermine Stiassnych s velkoryse koncipovanou zahradou, postavená mezi lety 1927-28 podle návrhu Ernesta Wiesnera, je jedním z dokladů mezinárodního významu brněnské meziválečné architektury.

Další aktuality

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří – po tříleté pauze

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří opět po tříleté covidové pauze. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 25. a 26. února 2023. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i řada novinek, jako je rozšířená nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika