Úvod > Aktuality > Zámek Duchcov připravuje pro děti na jarní měsíce výlet do světa antiky a za Casanovou
Zámek Duchcov připravuje pro děti na jarní měsíce výlet do světa antiky a za Casanovou
">
Zážitky

Zámek Duchcov připravuje pro děti na jarní měsíce výlet do světa antiky a za Casanovou

  • Vydáno23. února 2017
Blíží se jaro a s ním bohatý program, který připravil zámek Duchcov speciálně pro školáky a předškoláky. Můžete se těšit na antickou dílnu, cestu kolem světa s Casanovou i výjimečné komentované prohlídky na téma hrdinů a válečníků antických bájí.
Opět se můžete těšit na divadelní představení spojené s prohlídkou zámeckých komnat v Duchcově pod názvem Cesta kolem světa s Giacomo Casanovou. Představení, plné zábavy i poučení, se bude konat v působivých interiérech duchcovského zámku, pro které bylo doslova „ušito na míru“.

Určeno je pro nejmenší návštěvníky – děti v předškolním věku z mateřských škol. Knihovník, cestovatel a fantasta Giacomo Casanova, světově proslulá historická osobnost, provede děti nejnapínavějšími příběhy ze svého života. V poutavém vyprávění bude ale stále přerušován obyvateli zámku. Spolu s dětmi se však dobrodružství znovu oživí a navíc za jejich pomoci a fantazie zažije i to, o čem se mu ani nesnilo. Třicet minut příběhu v kulisách zámku a za stálých změn ústřední rekvizity – proutěného koše, jenž se proměňuje v kočár, loď, sáně i balón, bude zakončeno prohlídkou vybraných komnat i s otevřením tajné knihovny, ve které bude Casanova sepisovat své slavné Paměti. Divadelní představení se zážitkovou prohlídku zámku Duchcov si můžete užít ve středu 12. dubna 2017 od 9 do 10 hodin. Program potrvá cca 60 minut.

Čekají vás i speciální komentované prohlídky nové expozice Okouzleni antikou na téma Hrdinové a válečníci antických bájí. Prohlídky jsou určené pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Během prohlídek se dozvíte mnoho zajímavostí o největších válečných konfliktech ve starořecké mytologii, o bájných hrdinech a jejich dobrodružstvích, o jejich podobách v proměnách času od antiky do současnosti, i o tom, jak antičtí hrdinové znovu ožili ve šlechtických divadlech a scénách hradů a zámků. Prohlídky se budou konat na duchcovském zámku u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel ve středu 19. dubna 2017 se vstupy v 9, 10, 11 a 13 hodin. Prohlídka potrvá cca 55 minut.

Vstup na všechny akce je nutné rezervovat si předem na tel. 417 835 301 nejpozději do 31. března 2017. Vstupné na osobu na jednotlivé programy činí 60 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma.
Porcelánové stezky – exkurze po stopách porcelánu

Porcelánové stezky – exkurze po stopách porcelánu

Společnost Český porcelán se snaží aby zájemci o světově známý porcelán mohli poznat nejen jeho výrobu a lidi, kteří ho vyrábějí, ale i město Dubí a nezajímavější památky v jeho okolí. Připravila proto několik prohlídkových tras pro organizovanou turistiku.

Expozice antických soch na zámku Duchcov

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.