Úvod > Aktuality > Zoo Děčín zahájí 70. návštěvnickou sezónu

Zoo Děčín zahájí 70. návštěvnickou sezónu

Vydáno 4. dubna 2019 Příroda
Děčínská zoologická zahrada zahájí první dubnovou sobotu 6. 4. 2019 svou v pořadí již 70. návštěvnickou sezónu. Příchozí čeká odpoledne plné zábavy s názvem "Startujeme!", při kterém zoo nejenže slavnostně otevře nový venkovní výběh pro chápany středoamerické mexické, ale také pozve návštěvníky na recesistický závod v běhu na běžkách bez sněhu s názvem Pastýřská 70.
ChápanNarozeninový rok startuje Zoo Děčín veselým programem. Akce s názvem Startujeme! Začíná v děčínské zoo v sobotu 6. dubna 2019 ve 14 hodin. První hodinu akce bude přímým přenosem živě vysílat Český rozhlas Sever. Program odstartuje  v amfiteátru zoo, kde bude k poslechu hrát hudební skupina U-Style. Návštěvníky přivítá ředitelka zoo Kateřina Majerová, která pohovoří o novinkách a plánech pro tento rok. Představen bude i narozeninový zoosong, který u příležitosti 70. narozenin zoo složil děčínský písničkář Tomáš Kettner. V půl třetí se pak vydejte k venkovní expozici chápanů středoamerických, která během loňského podzimu prošla zásadní rekonstrukcí, aby se mohla stát důstojným prostorem pro tento kriticky ohrožený druh primátů. Slavnostního otevření výběhu se zúčastní i děčínský primátor Jaroslav Hrouda a náměstek Vladislav Raška. Ošetřovatelé vám představí návštěvníků chápany blíže prostřednictvím komentovaného krmení.

Závod v Zoo DěčínVe stejný čas, jako začne program v amfiteátru, tedy ve 14 hodin, odstartuje i závod Pastýřská 70, který připravila zoologická zahrada ve spolupráci s běžeckým spolkem Konkordia Děčín. Na trase dlouhé 70 metrů nepůjde ani tak o sportovní výkony a rekordy, ale především o zábavu, při které se tak trochu vrátíme do starých časů a připomeneme si, jak se sportovalo v osmdesátých letech minulého století. Hlavními rekvizitami totiž budou staré běžky a retro oblečení. Běžkařské vybavení bude možné si zapůjčit přímo v zoo, ale kdo bude chtít, může si donést i běžky vlastní. Soutěžit se bude v několika kategoriích. Své běžkařské dovednosti budou moci ukázat jak muži, tak ženy a děti, soutěž je ale vhodná i pro naprosté sportovní laiky. Soutěžící čeká nejprve kvalifikační běh, který rozhodne o startovním pořadí v hlavním závodě. Trasa povede po rovince od broukovitě k jízdárně. Soutěžit se bude o stylové retro ceny.

Závěr celé akce bude patřit komediálnímu představení s názvem Běžkařská odysea v podání souboru Bratři v tričku. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období podstupují bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem. Začátek představení je naplánován na 16:15 hodin.
Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoo Děčín - jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad u nás

Zoologická zahrada v Děčíně chová přibližně 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Hlavním záměrem je chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáme. ZOO patří k menším, ale díky svému umístění v lesním prostředí také k nejkrásnějším zoologickým zahradám v ČR.

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Zoo Děčín - unikátní expozice Rajské ostrovy

Unikátní expozice s velkým akváriem, která nemá v našich končinách obdoby. Celkem 4 patra nové zrekonstruované budovy nabízí návštěvníkům pohled na vybrané světové oblasti, jejich faunu i floru. Představuje ohrožené druhy plazů, obojživelníků, ryb a bezobratlých.

Další aktuality

17.10.
2019
Soutěsky ve Hřensku jsou v provozu už jen do začátku listopadu

Soutěsky ve Hřensku jsou v provozu už jen do začátku listopadu

Severozápadní Čechy | Příroda
10.10.
2019
Říjen návštěvníky ústecké zoo baví

Říjen návštěvníky ústecké zoo baví

Severozápadní Čechy | Příroda
2.10.
2019
Oslavte svátek zvířat v Děčíně!

Oslavte svátek zvířat v Děčíně!

Severozápadní Čechy | Příroda