!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > První prázdninový víkend bude v Ruzyni ve znamení letištní techniky
První prázdninový víkend bude v Ruzyni ve znamení letištní techniky
"> "> ">
Zážitky

První prázdninový víkend bude v Ruzyni ve znamení letištní techniky

Vydáno 1. července 2020
Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni otevře 4. července 2020 na celé léto Runway Park, který bude sloužit zejména k zábavě a vzdělávání. Runway Park se bude nacházet přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel, a nabídne tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí mezinárodního letiště. První víkend se ponese v duchu letištní techniky a ukázek letištních profesí.
Letiště Praha Runway ParkPrvní červencový víkend a sváteční pondělí, tedy od 4. do 6 července 2020, se v Runway Parku ponese v duchu letištní techniky a profesí. Návštěvníci budou moci obdivovat stroje nezbytné pro chod letiště a odbavování letadel a také samotná letadla. V rámci tematického programu pak Letiště Praha chystá ukázky psovodů, sokolníků, letištních hasičů a dronů. Návštěvníci se mohou těšit také na plno doprovodného programu, jako například na vystavené automobily, atrakce a hry pro děti, občerstvení a mnoho dalšího.

runaway parkDo Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení "Runway Park" přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.

runaway parkVstupenky do Runway Parku jsou k dostání online v prodejní síti GoOut.cz či na webových stránkách Letiště Praha runwaypark.cz, kde návštěvníci najdou také kompletní informace včetně programu na jednotlivé víkendy. Cena vstupného do Runway Parku bude v pondělí a čtvrtek pro dospělé za 140 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 90 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 350 Kč. Od pátku do neděle, tedy během víkendových programů, bude vstupné pro dospělé za 180 Kč, pro děti od 3 do 15 let za 120 Kč a rodinné vstupné (dva dospělí a dvě děti) za 450 Kč. Během státního svátku v pondělí 6. července bude Runway Park otevřen dle víkendové otevírací doby. Jako celé Letiště Praha, tak i Runway Park bude podléhat zvýšeným hygienickým nárokům a bude zároveň respektovat vždy aktuální nařízení a doporučení vlády pro venkovní akce.


 
Letiště Praha - největší letiště v České republice

Letiště Praha - největší letiště v České republice

Mezinárodní letiště Praha - Ruzyně bylo otevřeno a provoz zde byl zahájen 5.4.1937. V roce 1968 byl zahájen provoz v části Sever (nové letiště) a v novém terminálu. Letiště je stále rozšiřováno a modernizováno. Dne 5. října 2012 došlo k oficiálnímu přejmenování na Letiště Václava Havla Praha, na počest bývalého prezidenta ČR.

Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

Vyhlídkové valy u letiště Václava Havla

V bezprostřední blízkosti letiště se můžete podívat na přílety a odlety letadel. Umožňují to vyhlídkové valy u obcí Kněževes a Hostivice. Z vyhlídek je možné sledovat a fotografovat veškeré dění na letištní ploše, a to nad úrovní oplocení letiště.

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Exkurze na Letišti Praha - prohlídky se až do odvolání ruší

Letiště Praha ukončilo kvůli ppandemii koronaviru exkurze svého zázemí, a to jak do konce roku 2020, tak i v roce 2021. Až do odvolání se exkurze konat nebudou.