!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Runway Park na Letišti Praha: zpátky do školy
Akce pro děti

Runway Park na Letišti Praha: zpátky do školy

Kdy 28. srpen 2020 14:0030. srpen 2020 18:00
Letiště Václava Havla Praha otevírá tento víkend naposledy Runway Park, který se nachází přímo na bývalé letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel a nabízí tak neopakovatelný zážitek ze zákulisí velkého mezinárodního letiště. Poslední prázdninový víkend nese název Zpátky do školy.
Než se děti vrátí do školy, Česká spořitelna je v Runway Parku naučí finanční gramotnosti a Český atletický svaz zase pohybové gramotnosti. Návštěvníci se mohou těšit i na zónu od operátora O2, který si připravil zejména prezentaci projektu O2 Chytrá škola a promítání dokumentárního filmu o kybergroomingu V síti, který měl v českých kinech premiéru v únoru tohoto roku. V Runway Parku se objeví také velká zóna od ŠKODA AUTO s programem pro děti a proběhne zde autogramiáda veslaře a olympionika Ondřeje Synka a cestovatele Jiřího Kolbaby. V Runway Parku mohou příchozí tento víkend podpořit pacientskou organizaci Debra, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel a seznámí návštěvníky s novým projektem s názvem NADOTEK.
 
Tradiční součástí Runway Parku bude také prohlídka dopravního letadla Airbus A319 či komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několik ukázek letištních profesí, jako psovodů a sokolníků, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší či ukázky letištních hasičů.

Jak se dostat do Runway Parku
Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020