Úvod > Kalendář akcí > Runway Park na Letišti Praha

Runway Park na Letišti Praha

Kdy 7. srpen 2020 14:00 - 9. srpen 2020 18:00 Akce pro děti
Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návštěvníkům spoustu zábavy a zajímavých informací nejen z prostředí letectví a létání. Runway Park se nachází přímo na letištní dráze 22 v bezprostřední blízkosti letadel. Každý víkend jiné téma!
V pořadí již šestý prázdninový víkend se v Runway Parku uskuteční na téma automotive.  

Návštěvníky Runway Parku tak tento víkend čeká například ŠKODA AUTO, tentokrát se závodním speciálem ŠKODA FABIA R5 a dále autogramiáda autokrosaře Václava Fejfara a vodního slalomáře a kajakáře Jiřího Prskavce. Trabant muzeum Motol návštěvníkům ukáže Trabant 1.1 a Trabant 600. Na historické kousky se mohou příchozí těšit také ze sekce motorek, a to konkrétně na Jawu 555 z roku 1959, Stadion S22 z roku 1961 a ČZ Trial z roku 1969, které do Runway Parku přiveze Spolek Půldecky.

Jako každý víkend budou v Runway Parku také již tradiční komentované prohlídky speciální letištní techniky. Dále několik ukázek letištních profesí, jako psovodů, kteří se svými zvířecími pomocníky představí, co jejich práce na mezinárodním letišti obnáší. Nedílnou součástí programu bude i představení letištních hasičů či prohlídka letadla Airbus A319.

Jak se dostat do Runway Parku

Do Runway Parku se návštěvníci dostanou buď městskou hromadnou dopravou (linka 100, 119 a 191) – zastávka na znamení Runway Park přímo před vstupem do zábavního parku, nebo automobilem s možností parkování na Letišti Praha v parkovacím domě PC COMFORT za zvýhodněnou cenu 100 Kč za den při online rezervaci předem. Následně ze zastávky na Terminálu 1, který je hned u parkovacího domu, bude v krátkých intervalech jezdit kyvadlová doprava nebo městská hromadná doprava (linka 100, 119 a 191) na zastávku Runway Park.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 8. 2020