Úvod > Aktuality > Budějovický pivovar připravil oblíbené prohlídky v historických kostýmech
Budějovický pivovar připravil oblíbené prohlídky v historických kostýmech
"> "> "> Prohlídky Budejovického Budvaru letos lákají na radu novinek "> Ve vestibulu si mužete sami spustit panoramatický film o výrobe piva "> Došlo také k vytvorení trí nove vytvorených míst pro porizování upomínkových fotografií
Gurmánská turistika

Budějovický pivovar připravil oblíbené prohlídky v historických kostýmech

  • Vydáno4. října 2017
Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru opět chystá mimořádné divadelní prohlídky. Místo obvyklého výkladu průvodců v nich můžete sledovat klíčové okamžiky z historie pivovaru prostřednictvím hraných scének. Pro velký zájem se tyto neobvyklé prohlídky pravidelně opakují vždy na jaře a na podzim. I letos se během října se uskuteční další čtyři mimořádné prohlídky, a to vždy ve středu od 19:30 hodin. Vstupenky za cenu 200 Kč je nutné rezervovat předem.

PivoNávštěvnické centrum Budějovického Budvaru připravilo předloni, v rámci oslav 120. výročí založení pivovaru, mimořádné divadelní prohlídky v historických kostýmech. Netradiční náhledy do oživené historie se staly mezi turisty i místními obyvateli tak oblíbené, že je pivovar od té doby každoročně opakuje. Místo obvyklého výkladu průvodců budete sledovat klíčové okamžiky z historie pivovaru prostřednictvím hraných scének. Herci v realistickém dobovém oblečení vás přenesou prostřednictvím hraných scén do doby založení Českého akciového pivovaru i do dalších klíčových okamžiků v jeho dlouhé historii.
 

Divadelní prohlídky vycházejí ze skutečných událostí

Scénáře jednotlivých výstupů vycházejí z ověřených historických skutečností. Scénář a produkci zajistila českobudějovická agentura Kultur-Kontakt, která již řadu let pořádá například oblíbené Vycházky za historií.
 
Divadelní prohlídky se uskuteční v termínech 4., 11., 18. a 25. října 2017, vždy od 19:30. Zájemci budou očekáváni ve vestibulu Návštěvnického centra Budějovického Budvaru. Vstupenky je nutno předem rezervovat. Objednat je lze na exkurse@budvar.cz, na telefonu 387 705 347. Cena vstupenky je 200 Kč.
 
Standardní prohlídky pivovaru budou i nadále probíhat beze změny – tj. každý den včetně víkendů od 9:00 do 17:00 hodin. Nezbytná je vždy rezervace vstupenek předem. Každý pracovní den od 14:00 se lze zúčastnit prohlídky i bez předchozí rezervace.
 

Návštěvnické centrum a Budvarka

Návštěvnické centrum Budějovického Budvaru nabízí již od roku 2005 zábavu i poučení a poskytuje řadu dalších služeb.

Přímo v areálu funguje Pivnice Budvarka, ve které mohou návštěvníci kromě dokonale ošetřeného piva ochutnat především gastronomické speciality tradiční české kuchyně. Nabídku služeb doplňují prodejna piva a suvenýrů a také komplexně vybavené prostory pro firemní školení či společenské akce.

Restauraci najdete v přízemí administrativní budovy Budějovického Budvaru na rohu ulic Pražská a Karolíny Světlé (100 metrů od návštěvnického centra).

Pivnice Budvarka – první restaurace pivovaru Budvar v Českých Budějovicích

Pivnice Budvarka – první restaurace pivovaru Budvar v Českých Budějovicích

Zrekonstruovaná pivnice Budvarka nabízí výtečně ošetřená piva z produkce Budějovického Budvaru, tradiční českou i mezinárodní kuchyni a příjemnou obsluhu, která splní každé vaše přání. Na velké obrazovce můžete sledovat vybraná televizní sportovní utkání.

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

Návštěvnické centrum pivovaru Budvar – příběh budějovického piva nejen pro milovníky zlatého moku

V Českých Budějovicích můžete obdivovat tradiční výrobu chmelového moku pivovarníky, kteří již více než 700 let připravují pivo podle originální receptury za použití nejkvalitnějších domácích surovin. Pro milovníky Budvaru je tu návštěvnické centrum.

Masné krámy – známá českobudějovická restaurace

Masné krámy – známá českobudějovická restaurace

Restaurace navazuje na tradici opřenou o pohostinnost v jižních Čechách, na proslulou kuchyni, která se zakládá na staročeských recepturách, a na světoznámou značku piva Budweiser Budvar.