Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Návštěvnické centrum pivovaru Bernard a prohlídka rodinného pivovaru
Pivnice Na Štokách
Zážitky

Návštěvnické centrum pivovaru Bernard a prohlídka rodinného pivovaru

Nebudeme vám ukazovat žádný skanzen. Vezmeme vás do opravdového provozu. Na vlastní chuť a čich se seznámíte se surovinami, které k výrobě piva používáme. Dozvíte se třeba, k čemu potřebujeme skořápky pravěkých řas rozsivek, ochutnáte slad, a na konci rozeznáte mladinu.
Prohlídka pivovaru se skládá ze 3 částí. Nejdříve vám promítneme film o příběhu značky Bernard a prohlédnete si expozici s 3D modelem. Poté se podíváte do provozu pivovaru a celou prohlídku zakončíte ve Sládkově sále, kde vám načepujeme výsledek procesu, který jste viděli. Navštívit můžete i zdejší rozhlednu.
 

Návštěvnické centrum Bernard

O takovém místě jsme snili celých 30 let. O velkém prostoru, kde milovníky Bernarda potěšíme nejenom čerstvým pivem a vynikajícím jídlem, ale také pohledem do našeho zákulisí a historie. O místě, kde si vyberou dárky a pořídí všechna piva, co zrovna stáčíme. V roce 2019 jsme položili základní kámen, a od června 2022 vás v Návštěvnickém centru Bernard rádi uvítají.

Novostavba má celkem čtyři patra, objekt je výchozím bodem prohlídek a exkurzí pivovaru. Odtud se návštěvníci dostanou přímo do výroby i do nových expozic. V prvním patře sídlí recepce s obchodem, v druhém patře najdou příchozí expozici s 3D modelem pivovaru, který je vyveden do nejjemnějších detailů. Najdete tu rakové drobnosti, jako jsou pivovarské sudy či modely aut. Návštěvníci se v centru seznámí s výrobními postupy při vaření piva, poznají základní ingredience. V interiérech upoutají různé pivovarské motivy, jako jsou stěny z prosvětlených pivních lahví. Součástí návštěvnického centra je i kinosál pro 65 lidí. O historii Rodinného pivovaru Bernard vznikl rovněž téměř dvacet minut dlouhý dokumentární film. Připravil ho herec, scenárista a režisér Jiří Mádl. Prohlídnete si jej v rámci prohlídky.

Ve třetím patře je pak umístěna pivnice a v nejvyšším patře pivovarská restaurace. Nese název Pivnice Na Štokách (v šotce se původně chladila čerstvě navařená mladina).
 

Humpolecké zabijačkové hody

Vepřové hody po širým nebem v Humpolci.
Humpolec, Kraj Vysočina

Humpolecký masopust

Tradiční průvod maškar městem Humpolcem. Zahájení u budovy ČZA přes Havlíčkovo náměstí a ulici Rašínovu na Horní náměstí.
Humpolec, Kraj Vysočina

Valentýnský víkend v zámeckém hotelu Chateau Herálec

Zveme vás na Valentýna k nám! Prožijete nezapomenutelné okamžiky při společných procházkách ruku v ruce v anglickém parku a pak se v zimě prohřejete ve výjimečných prostorách zámeckého Wellness & Spa by L’Occitane.
Herálec, Kraj Vysočina

Speciální prohlídka: s překvapením

Valentýnská prohlídka s netradičním výkladem a závěrečným překvapením.
Želiv, Kraj Vysočina

Školní statek v Humpolci

Při návštěvě Školního statku v Humpolci narazíte kromě běžných hospodářských zvířat a koní také na ne úplně obvyklé živočichy v těchto krajích. V prostorách statku je také vytvořeno zázemí pro výuku oboru kynologie.
Humpolec, Kraj Vysočina

Naučná stezka Březina u Humpolce

Naučná stezka je dlouhá 7 km a seznámíte se na ní s geologií, historií a ekologií Humpolecka. Rovněž můžete navštívit zříceninu středověkého hradu Orlíku u Humpolce s věžní rozhlednou.
Humpolec, Kraj Vysočina

Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Obnovená antropologická expozice je od června 2019 otevřena. Mimo jiné zde uvidíte postavu neandrtálce v životní velikosti.
Humpolec, Kraj Vysočina

Skanzen Zichpil na Humpolecku – okénko do života méně majetných

Nahlédněte do starého Humpolce, jehož součástí byla a je původně chudinská zástavba lokality zvané Zichpil a v těsném sousedství stojící bývalé Židovské město. Otevírá se zde skanzen méně majetných.
Humpolec, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a letní terasa Hotelu Kotyza

Vyhlášená restaurace hotelu Kotyza v Humpolci navazuje na odkaz rodinné tradice a splňuje i ty náročné gurmánské požadavky.
Humpolec, Kraj Vysočina

Pivnice Na Štokách

Těšíme se, až vám u nás v Pivnici Na Štokách načepujeme čerstvé pivo z tanku a nabídneme jídlo, co k němu perfektně sedí.
Humpolec, Kraj Vysočina

Cafe 8smička

Bára a Zdeněk Rýznerovi, milovníci umění, se rozhodli v Humpolci zrevitalizovat zchátralou textilku a otevřít v ní originální zónu pro umění. A v ní je také kavárna Báry Lamačové, která s láskou peče už od 19 let. Ve hře je s ní její mamka, Ivana Tošerová.
Humpolec, Kraj Vysočina

Na větvi – glamping v lůně přírody

Přijeďte relaxovat do náruče přírody a zažít nevšední romantiku! Restartujte svoje tělo i duši a utečte daleko od civilizace tam, kde bory šumí a voda hučí po lučinách?
Humpolec, Kraj Vysočina