Úvod > Aktuality > Přijďte roztočit kola designu do Mladé Boleslavi
Roztocte kola designu v Mladé Boleslavi
"> Roztocte kola designu v Mladé Boleslavi "> Navštivte Škoda Muzeum "> Škoda Muzeum - více než sto let tradice
Zážitky

Přijďte roztočit kola designu do Mladé Boleslavi

  • Vydáno12. září 2014
O víkendu se svědkem dalšího zastavení MEET CZECH DESIGN stane Mladá Boleslav. Festival soudobého českého designu propojuje dění v pěti městech Čech a Moravy, které mají k designu blízko. V Mladé Boleslavi se zaměří na automobilový design, veřejnost se může těšit i na pestrý doprovodný program na Staroměstském náměstí.

Meet Czech Design: Roztočte kola designu v Mladé BoleslaviPro milovníky automobilového designu budou od pátku 12. září do neděle 14. září pod názvem Roztočte kola designu připraveny přednášky, exkurze a workshopy ve Škoda Muzeu, výrobních halách automobilky a ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. K dispozici budou špičkoví čeští průmysloví a především automobiloví designéři, kteří zájemcům vysvětlí, co vše předchází tomu, než z výrobních linek vyjede nový designově přitažlivý automobil a co všechno je zapotřebí, aby se představa designéra dostala z počítače do reality.

Hlavním festivalovým dnem bude sobota 13. září, kdy se do designového dění zapojí také mladoboleslavské Staroměstské náměstí. Připravený program je opravdu bohatý a na své si přijdou dospělí i děti. Tu správnou náladu se už od půl druhé pokusí navodit moderátor rádia Kiss Delta Jiří Štěpánek alias DJ Štěpo. Návštěvníky naladí také vystoupení členů mladoboleslavského oddílu capoeira Vem Camará. Toto bojové umění s osobitou filosofií představuje unikátní kombinaci tance, akrobacie a netradičního boje. Důraz se klade zejména na plynulost souhry pohybů soupeřící dvojice hráčů, což v kombinaci s hudbou a zpěvem činí Capoeiru divácky atraktivní podívanou.

K aktivnímu pohybu budou dál diváky lákat členové parkourové skupiny místní tělovýchovné jednoty Sokol. Parkour je disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z jednoho místa na jiné rychle, bezpečně, plynule a efektivně za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

Je zřejmé, že ani následující vystoupení zlínské poprockové kapely Street69 diváky nenechá v poklidu. Na Street hudební naváže street taneční. Členové klubu Hip hop se návštěvníkům pochlubí ukázkami street dance, tanečního stylu, který se vyvinul mimo taneční studia přímo na ulici, školních dvorech a v tanečních klubech.

Podívanou slibuje rovněž graffiti live show v podání Supa a Hope, dvou známých výtvarníků tuzemské graffiti scény. Mezitím bude sochař Petr Vaněk na náměstí u městského paláce dokončovat vlastní objekt.  Připraven je i body painting, divácky velmi vděčné malování přímo na tělo a jistě zaujmou také ukázky hair designu v podání profesionálů z vlasových studií. Celé sobotní odpolední dění na pódiu na Staroměstském náměstí pak završí pánové Petr Macek, Jožin Bursa, Jan Veselý, Petr Varga, Tomáš Kargl a Filip Šubr z rockové kapely Seven.

Vstup je v rámci festivalu Meet Czech Design zcela zdarma!

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Další aktuality

22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika
21.9.
2022
Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Tipy proti nudě... aneb, kam o víkendu s dětmi

Středočeský kraj | Zážitky