Úvod > Aktuality > Přijďte roztočit kola designu do Mladé Boleslavi
Roztocte kola designu v Mladé Boleslavi
Zážitky

Přijďte roztočit kola designu do Mladé Boleslavi

  • Vydáno12. září 2014
O víkendu se svědkem dalšího zastavení MEET CZECH DESIGN stane Mladá Boleslav. Festival soudobého českého designu propojuje dění v pěti městech Čech a Moravy, které mají k designu blízko. V Mladé Boleslavi se zaměří na automobilový design, veřejnost se může těšit i na pestrý doprovodný program na Staroměstském náměstí.

Meet Czech Design: Roztočte kola designu v Mladé BoleslaviPro milovníky automobilového designu budou od pátku 12. září do neděle 14. září pod názvem Roztočte kola designu připraveny přednášky, exkurze a workshopy ve Škoda Muzeu, výrobních halách automobilky a ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. K dispozici budou špičkoví čeští průmysloví a především automobiloví designéři, kteří zájemcům vysvětlí, co vše předchází tomu, než z výrobních linek vyjede nový designově přitažlivý automobil a co všechno je zapotřebí, aby se představa designéra dostala z počítače do reality.

Hlavním festivalovým dnem bude sobota 13. září, kdy se do designového dění zapojí také mladoboleslavské Staroměstské náměstí. Připravený program je opravdu bohatý a na své si přijdou dospělí i děti. Tu správnou náladu se už od půl druhé pokusí navodit moderátor rádia Kiss Delta Jiří Štěpánek alias DJ Štěpo. Návštěvníky naladí také vystoupení členů mladoboleslavského oddílu capoeira Vem Camará. Toto bojové umění s osobitou filosofií představuje unikátní kombinaci tance, akrobacie a netradičního boje. Důraz se klade zejména na plynulost souhry pohybů soupeřící dvojice hráčů, což v kombinaci s hudbou a zpěvem činí Capoeiru divácky atraktivní podívanou.

K aktivnímu pohybu budou dál diváky lákat členové parkourové skupiny místní tělovýchovné jednoty Sokol. Parkour je disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z jednoho místa na jiné rychle, bezpečně, plynule a efektivně za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi.

Je zřejmé, že ani následující vystoupení zlínské poprockové kapely Street69 diváky nenechá v poklidu. Na Street hudební naváže street taneční. Členové klubu Hip hop se návštěvníkům pochlubí ukázkami street dance, tanečního stylu, který se vyvinul mimo taneční studia přímo na ulici, školních dvorech a v tanečních klubech.

Podívanou slibuje rovněž graffiti live show v podání Supa a Hope, dvou známých výtvarníků tuzemské graffiti scény. Mezitím bude sochař Petr Vaněk na náměstí u městského paláce dokončovat vlastní objekt.  Připraven je i body painting, divácky velmi vděčné malování přímo na tělo a jistě zaujmou také ukázky hair designu v podání profesionálů z vlasových studií. Celé sobotní odpolední dění na pódiu na Staroměstském náměstí pak završí pánové Petr Macek, Jožin Bursa, Jan Veselý, Petr Varga, Tomáš Kargl a Filip Šubr z rockové kapely Seven.

Vstup je v rámci festivalu Meet Czech Design zcela zdarma!

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Škoda Muzeum Mladá Boleslav

Automobilka Škoda Auto se jako jedna z mála může pochlubit více než stodvacetiletou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vám představí její příběh, který se od roku 1895 odehrává v Mladé Boleslavi.

Další aktuality

Zábavní areály a farmy: z Prahy vám bude stačit necelá hodina...

…a jste tam a dál už se můžete jen bavit a hrát si – sami nebo s dětmi, to záleží jen na vás. A samozřejmě na výběru místa, protože někde jsou zkrátka děti na prvním místě. Počítejte každopádně s tím, že na většině míst strávíte celý den a čas vám uteče tak rychle, že tomu sami nebudete věřit.
Středočeský kraj | Zážitky

Užijte si Saunafest v Aquapalace Praha

Kvalifikace Mistrovství České republiky v saunových ceremoniálech, účinkující a hosté z desítky zemí světa, saunové divadlo, freestyle s ručníky i oblíbené metličkování – vše nabídne očekávaný festival zážitkového saunování SaunaFest 2024. Akce proběhne od 11. do 14. dubna v největším Saunovém světě Aquapalace Praha!
Středočeský kraj | Životní styl

Pomozte vyčistit řeku Sázavu

Dobrovolníci se od 12. do 14. dubna 2024 vydají opět k řece Sázavě, aby před nadcházející turistickou sezonou vyčistili její břehy. Tradiční jarní úklid známý jako Čistá řeka Sázava se uskuteční už podevatenácté. Na asi 90kilometrový úsek z Kácova do Pikovic, který se uklízí v režii Posázaví o.p.s., nastoupí party dobrovolníků a odpad, který nasbírají, budou nákladní auta odvážet na skládku.
Středočeský kraj | Příroda

Zámek Kačina bude mít bránu dokořán

V sobotu 13. dubna 2024 se zámek Kačina opět připojí k celostátní akci Brány památek dokořán, do níž se každoročně zapojuje řada památkových objektů na území celé České republiky. Na vybraných památkách jsou pro návštěvníky připraveny speciální výstavy, koncerty a prohlídky. Nejinak je tomu v případě Kačiny, naší nejvýznamnější klasicistní stavby, kde proběhnou dvě netradiční prohlídky!
Středočeský kraj | Památky

Skalní hrad Drábské světničky zůstává i nadále uzavřený

Letos se jako i v minulých letech turistům neotevře skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. Lesy České republiky zde chystají velkou rekonstrukci, která má zajistit ochranu památky tak, aby nedocházelo k poškozování skal lidskou nohou.
Středočeský kraj | Památky

Co navštívit v Brdech? Tipy na výlety do Brd, kam byl dlouho vstup zakázán

Padrťské rybníky, lovecký zámeček Tři trubky, nespočet studánek a skalních vyhlídek a také deset vrcholů s nadmořskou výškou více než 800 metrů – to všechno nabízejí Brdy, které se pro turisty nedávno otevřely. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat do míst, kam se dlouho nesmělo chodit.
Středočeský kraj | Příroda

Vltavské vyhlídky: poznejte nejhezčí a turisty nejvyhledávanější vyhlídky na meandry Vltavy

Vrchovnice, Máj, Bednář, Zadka a spousty dalších bezejmenných míst – to jsou nekrásnější vltavské vyhlídky, které mají svoje kouzlo během celého roku. Víte, kde je hledat? A jak se dostanete tam, kam žádné značky nevedou? Poradíme vám na portálu Kudy z nudy.
Středočeský kraj | Příroda

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

O vodní ráje, v nichž si po celý rok můžete užívat sport, zábavu i relaxaci, není v regionu Střední Čechy nouze. Zadovádějte si v bazénu, sjeďte divokou řeku, vyhřejte se se v sauně anebo si užijte pořádnou zábavu při jízdě na toboganu! Za vodními radovánkami můžete vyrazit do Čestlic, Kladna, Kolína, Berouna, Příbrami a dalších měst. Stačí si jen vybrat.
Středočeský kraj | Lázně a wellness