Úvod > Aktuality > Jaro v Průhonickém parku láká k vycházkám - právě kvetou magnólie

Jaro v Průhonickém parku láká k vycházkám - právě kvetou magnólie

Vydáno 10. dubna 2018 Příroda
Zdá se, že k nám konečně dorazilo jaro v plné parádě a sluníčko láká k vycházkám do přírody. Přijedete-li do Průhonického parku čeká vás i na začátku dubna zajímavá vycházka. Základní okruh nejzajímavějšími partiemi parku je zajímavý celoročně, prochází pod Alpinem, na Hlavní vyhlídku, rozsáhlými lučními podél potoka Botiče, po hrázi rybníka. V dubnu je otevřeno denně od 7:00 do 19:00 hodin a milovníky flory potěší právě kvetoucí magnólie.
MagnolieVychutnejte si krásné jarní počasíPrůhonickém parku, kde můžete obdivovat právě kvetoucí magnólie, kaliny, zákuly, hroznovce, vajgélie, bobkovišně, dříny květnaté, zmarliky, kdoulovce, tavolníky a stálezelené rododendrony a azalky.

Prohlédnout si můžete také jehličnany: cypřišky, douglasky, hlavotisy, jedle, jedlovce, metasekvoje, modříny, sekvojovce, smrky, tisovce, tisy, zeravy, a samozřejmě i exotické druhy borovic rostoucí v Průhonickém parku. Uvidíte také první kvetoucí keře a stromy – žluté či purpurové vilíny i rozvíjející se jehnědy lísek a olší. Nebudou chybět první jarní krokusy (šafrány), sněženky, bledule, prvosenky, koniklece nebo bramboříky. Naopak koncem dubna rozkvetou rané stálezelené rododendrony, většina skalniček na Alpinu a hořce bezlodyžné.

Doporučujeme i návštěvu výstavy fotografií Jiřího Podrazila v návštěvnickém centru Průhonického parku.


Průhonický park hravěte Arnošta Silva-Taroucy

PrůhonicePrůhonický park založil roku 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca a najdete v něm kromě lesu s cizokrajnými dřevinami také volné louky či rozlehlé Alpinum (vybudované na skalnatých partiích nad Botičem). Pro toulky parkem, který se nachází v nadmořské výšce 280-342 m, slouží 40 km upravených cest.

A pokud patříte k milovníkům sportu, přijďte do Průhonického parku v sobotu 14. dubna, kdy se zde koná Jarní běh Průhonickým parkem. Jedná se o rodinný běh na 3 různě dlouhých tratích, registrace proběhne od 9 hodin, start bude v 10 hodin.
Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Průhonický park - zahrady s puncem UNESCO

Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města - to je Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič.

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Zámek Průhonice - neorenesanční klenot v nádherném zámeckém parku

Průhonický zámek několik kilometrů jihovýchodně od Prahy je otevřen veřejnosti pouze částečně. Zpřístupněna je zde expozice Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha, pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy. Ostatní prostory využívá Akademie věd ČR.

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Dendrologická zahrada v Průhonicích

Unikátní sbírka okrasných rostlin v blízkosti průhonického parku. Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví je ojedinělou sbírkou okrasných dřevin. V průběhu roku nabízí zahrada výstavy květin, ale také řadu osvětově vzdělávacích aktivit.

Další aktuality