Úvod > Aktuality > Pravé Prázdniny v Telči propuknou již v pátek

Pravé Prázdniny v Telči propuknou již v pátek

Vydáno 24. července 2019 Kultura
V pátek 26. července bude na telčském zámeckém nádvoří slavnostně odstartován další ročník Prázdnin v Telči, nejdelšího hudebního festivalu v České republice, který potrvá až do 11. sprna 2019. V kulisách pohádkové renesanční Telče vystoupí během sedmnácti dnů na třech scénách stovky špičkových hudebníků a představí se desítky divadelních uskupení.

Prázdniny v TelčiPrázdniny v Telči - folkový festival, koncerty, divadla, besedy, kocouří scény, pohádky, happeningy, performance a zajímavé výstavy zaplní půvabnou Telč od 26. července až do 11. srpna 2019. Výtvarné dílny a pohádky budou denně volně přístupné v zámeckém parku.

Letošní ročník sedmnáctidenního hudebního festivalu Prázdniny v Telči, láká na žánrově rozmanitý program. Na hlavní scéně na zámku v Telči vystoupí například Hradišťan, Žalman nebo Nezmaři se symfonickým orchestrem. Výjimečný bude také společný koncert Bratří Ebenů a Druhé trávy, kdy se obě kapely rozhodly nazkoušet a zahrát vzájemně své písně. Do Telče opět přijede i Karel Plíhal.

Zámek TelčOd loňská nová scéna na Panském dvoře se letos rozroste víc než dvojnásobně. Pro návštěvníky jsou přichystány nejrůznější soutěže a hry, večer bude možné zajít do letního kina, dostupný bude také venkovní bar, kavárna a ledová čajovna s výběrem těch nejlepších lokálních streetfoodů a samozřejmě každý den čtyři parádní kapely.

Víkendové scény Prázdnin v Telči odstartují 2. srpna kultovní Tata Bojs. Druhý den v sobotu se pak v Telči vůbec poprvé představí zpěvačka Bára Poláková s kapelou. Následující víkend tuto scénu roztančí electropopoví Midi Lidi a slovenská pětice Puding pani Elvisovej. Druhou sobotu, tedy 10. srpna, pak Prázdniny v Telči vyvrcholí velkolepou swingovou a rokenrolovou tančírnou se Zatrestbandem, The 6 Fireballs a The Shots.

Prázdniny v TelčiVedle hlavního programu se můžete těšit také na divadelní scénu v zámeckém parku a odpolední hraní na buskingové scéně na náměstí Zachariáše z Hradce. Chybět nebudou ani filmové projekce a doprovodný program v podobě Běhu Telčí a Závodů dračích lodí. Pro fanoušky moderní hudební produkce chystají pořadatelé každodenní koncerty na klubové scéně na Panském dvoře. V noci tu zahrají například Xavier Baumaxa, Mucha, Ventolin, dechovka Tygroo, písničkář Cermaque nebo multiinstrumentalistka Bára Zmeková.

Zámek Telč - klenot moravské renesance

Zámek Telč - klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči - renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči - renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Telčský dům - stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Telčský dům - stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Na náměstí v Telči můžete navštívit Telčský dům. Využijete–li příležitosti a vstoupíte dovnitř, ocitnete se rázem ve světě legend, skřítků a historických příběhů.

S kolem kolem Telče

S kolem kolem Telče

Zajímavý cyklovýlet Vysočinou. Území Vysočiny spojuje úrodnou Moravu s krásným kopcovitým reliéfem Čech. Potkávají se zde vrcholy Žďárských vrchů a Železných hor s Národním parkem Podyjí.