Úvod > Aktuality > Pravé Prázdniny v Telči propuknou již v pátek
Pravé Prázdniny v Telči propuknou již v pátek
"> "> V pátek 25. cervence bude na telcském zámeckém nádvorí slavnostne odstartován 32. rocník Prázdnin v Telci "> "> Navíc se mužete také tešit na cetná divadelní predstavení ">
Kultura

Pravé Prázdniny v Telči propuknou již v pátek

  • Vydáno28. července 2021
V pátek 30. července bude na telčském zámeckém nádvoří slavnostně odstartován další ročník Prázdnin v Telči, nejdelšího hudebního festivalu v České republice, který potrvá až do 15. sprna 2021. V kulisách pohádkové renesanční Telče vystoupí během sedmnácti dnů na třech scénách stovky špičkových hudebníků a představí se desítky divadelních uskupení.

Prázdniny v TelčiPrázdniny v Telči - folkový festival, koncerty, divadla, besedy, kocouří scéna, pohádky, sportovní akce, performance a zajímavé výstavy zaplní půvabnou Telč od 30. července až do 15. srpna 2021.

Letošní ročník sedmnáctidenního hudebního festivalu Prázdniny v Telči, láká na žánrově rozmanitý program. Už 30. července zahájí na nádvoří zámku 39. ročník festivalu společně s Ivou Bittovou, Bárou Hrzánovou a Bachtale Apsa.

Zámek TelčKromě nich se do Telče už těší Vlasta Redl, Bratři Ebenové, Cirk La Putyka, Druhá tráva, Radůza, Hradišťan, Karel Plíhal, Žalman a spol., Mňága a Žďorp, Tata Bojs a mnoho dalších! K tomu navíc každý den pohádky pod vrbou, koncerty na náměstí a klubové koncerty.

Pro návštěvníky jsou přichystány nejrůznější soutěže a hry, večer bude možné zajít do letního kina, dostupný bude také venkovní bar, kavárna a ledová čajovna s výběrem těch nejlepších lokálních streetfoodů a samozřejmě každý den čtyři parádní kapely.
 

Hlavní i vedlejší scéna a pravidla vstupu na koncerty

Prázdniny v TelčiVedle hlavního programu na zámeckém nádvoří se můžete těšit také na divadelní scénu v zámeckém parku a večerní nocturna v Panském dvoře. Připravena je i kocouří scéna na náměstí Zachariáše z Hradce. Chybět nebudou ani filmové projekce a doprovodný program v podobě Běhu Telčí a Závodů dračích lodí.

Prosíme všechny návštěvníky o dodržování všech pravidel platných v den konání koncertu. Aktuálně při vstupu na akci musíte mít respirátor. V případě kontroly od hygieny byste měli být schopni prokázat, že jste buď plně očkovaní už 14 dní, po covidu, nebo máte negativní test.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.

S kolem kolem Telče

S kolem kolem Telče

Zajímavý cyklovýlet Vysočinou. Území Vysočiny spojuje úrodnou Moravu s krásným kopcovitým reliéfem Čech. Potkávají se zde vrcholy Žďárských vrchů a Železných hor s Národním parkem Podyjí.

Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Na náměstí v Telči můžete navštívit Telčský dům. Využijete–li příležitosti a vstoupíte dovnitř, ocitnete se rázem ve světě legend, skřítků a historických příběhů.