!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu
Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu
"> "> ">
Letní sporty

Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Vydáno 17. září 2020
Již potřetí bude Česká republika hostit Mistrovství Evropy ve vodním slalomu, který se pojede od 18. do 20. září 2020 na pražské slalomové trati v Troji. Na trojském kanále se chystá vystartovat více než 130 lodí z 20 zemí. Přijďte si zafandit a podpořit naše závodníky i špičkové sportovce z celé Evropy!
Vodní slalomNa trojském slalomovém kanálu v Praze se od 18. do 20. září 2020 bude konat Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Klání nejlepších slalomářů se stane důstojnou náhradou za odložený šampionát v Londýně, který byl letos v květnu zrušen kvůli koronaviru.

Pandemie kazí plány i nyní na podzim, kdy se sice závody budou konat, ovšem kvůli bezpečnosti závodníků i přihlížejících tentokrát bohužel bez diváků. I když to nepůjde na místě, závody bude možné sledovat naživo. A určitě se bude na co koukat! Na umělé slalomové dráze se chystá vystartovat více než 130 lodí z 20 zemí. Pro českou reprezentaci také vyvrcholí olympijská nominace kanoistů. Livestreaming bude v pátek dostupný z kvalifikací na kanálu Canoe Europe Youtube youtube.com/CanoeEurope. Sobotní a nedělní závody budou fanoušsi moci sledovat díky TV přenosu České televize i na webu.
 

Kdy se co pojede a komu fandit

Slalom TrojaV pátek proběhnou kvalifikace C1 (singlkánoí) a K1 (singlkajaků) mužů i žen. V sobotu se můžete těšit na semifinále a finále C1 ženy, K1 muži a závod hlídek C1 ženy, K1 muži. Neděle přinese finále K1 ženy, C1 muži a závod hlídek K1 ženy a C1 muži.

Pro české závodníky to bude skvělá příležitost opět zabojovat o evropské medaile. Z loňského šampionátu obhajují evropské tituly kajakáři Amálie Hilgertová a čerstvý tatínek Vít Přindiš. Mimo nich můžete fandit také Jiřímu Prskavcovi, Vavřinci Hradilkovi, Tomáši Maslaňákovi, Kateřině Kudějové, Veronice Vojtové nebo Antonii Galuškové v kategorii K1. Na startu kategorie C1 se objeví Lukáš Rohan, Vojtěch Heger, Václav Chaloupka, Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Tereza Kneblová.
Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Troji

11.6.
13.6.
Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Troji

Ani v letošním roce nebude chybět Světový pohár ve vodním slalomu v pražské Tróji.

Slalomový kanál v Troji - divoká voda v centru Prahy

Slalomový kanál v Troji - divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!