Úvod > Aktuality > Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu
Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu
"> "> ">
Letní sporty

Praha hostí Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

  • Vydáno17. září 2020
Již potřetí bude Česká republika hostit Mistrovství Evropy ve vodním slalomu, který se pojede od 18. do 20. září 2020 na pražské slalomové trati v Troji. Na trojském kanále se chystá vystartovat více než 130 lodí z 20 zemí. Přijďte si zafandit a podpořit naše závodníky i špičkové sportovce z celé Evropy!
Vodní slalomNa trojském slalomovém kanálu v Praze se od 18. do 20. září 2020 bude konat Mistrovství Evropy ve vodním slalomu. Klání nejlepších slalomářů se stane důstojnou náhradou za odložený šampionát v Londýně, který byl letos v květnu zrušen kvůli koronaviru.

Pandemie kazí plány i nyní na podzim, kdy se sice závody budou konat, ovšem kvůli bezpečnosti závodníků i přihlížejících tentokrát bohužel bez diváků. I když to nepůjde na místě, závody bude možné sledovat naživo. A určitě se bude na co koukat! Na umělé slalomové dráze se chystá vystartovat více než 130 lodí z 20 zemí. Pro českou reprezentaci také vyvrcholí olympijská nominace kanoistů. Livestreaming bude v pátek dostupný z kvalifikací na kanálu Canoe Europe Youtube youtube.com/CanoeEurope. Sobotní a nedělní závody budou fanoušsi moci sledovat díky TV přenosu České televize i na webu.
 

Kdy se co pojede a komu fandit

Slalom TrojaV pátek proběhnou kvalifikace C1 (singlkánoí) a K1 (singlkajaků) mužů i žen. V sobotu se můžete těšit na semifinále a finále C1 ženy, K1 muži a závod hlídek C1 ženy, K1 muži. Neděle přinese finále K1 ženy, C1 muži a závod hlídek K1 ženy a C1 muži.

Pro české závodníky to bude skvělá příležitost opět zabojovat o evropské medaile. Z loňského šampionátu obhajují evropské tituly kajakáři Amálie Hilgertová a čerstvý tatínek Vít Přindiš. Mimo nich můžete fandit také Jiřímu Prskavcovi, Vavřinci Hradilkovi, Tomáši Maslaňákovi, Kateřině Kudějové, Veronice Vojtové nebo Antonii Galuškové v kategorii K1. Na startu kategorie C1 se objeví Lukáš Rohan, Vojtěch Heger, Václav Chaloupka, Tereza Fišerová, Gabriela Satková a Tereza Kneblová.
Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Slalomový kanál v Troji – divoká voda v centru Prahy

Divokou vodu si můžete užít také v Praze, a to na slalomovém kanále v Troji, kterou provozuje oddíl USK Praha. Obtížnost dráhy je klasifikovaná jako WW III-IV. Sjeďte si peřeje na kterých cvičí naši olympionici a mistři světa!