Úvod > Aktuality > Praha dnes zažije největší setkání příznivců hry Geocaching
Praha dnes zažije největší setkání příznivců hry Geocaching
">
Letní sporty

Praha dnes zažije největší setkání příznivců hry Geocaching

  • Vydáno8. září 2013
Po předchozích ročnících v USA, Německu a Portugalsku mají návštěvníci jedinečnou šanci užít si víkend v České Republice plný lákavých eventů organizovaných právě pro příznivce Geocachingu.

Geocoinfest je jedním z největších eventů na světě, zaměřený na geocoiny (putovní mince), geocaching a outdoor aktivity. Ať už jste zkušený sběratel mincí, zkušený geocacher, nebo teprve začínáte – každý je vítán se akce zúčastnit!

Tato akce sdružuje geocachery, fanoušky, sběratele mincí i CWG z celého světa. V roce 2011 v německém Kolíně nad Rýnem se tato událost stala největším festivalem geocachingu a outdoor aktivit v Evropě i na světě.

Akce se koná tuto neděli 8. září 2013 od 9h do 17 hodin na holešovickém Výstavišti v Křižíkově pavilonu G.

V nedaleké Stromovce před restaurací Šlechtovka bude k vidění něco nevídaného, na co se sjedou příznivci Geocachingu z celé Evropy i světa.

Zakladatelé Geocachingu v roce 2007 spustili svůj koncept interaktivních výstav v podobě bludiště („Maze“), v němž je možné se dozvědět vše o Geocachingu. Tento koncept zastřešovala severoamerická muzea, v nichž si mohli všichni vyzkoušet tuto zábavu. Pro zájemce z Česka však byla zatím poměrně nedostupná.

Proto v roce 2012 přišla Česká asociace geocachingu s myšlenkou uspořádat podobnou výstavu u nás. Výstava „ČAGeo´s Flying Circus“ vzbudila velký ohlas a pomohla získat licenci pořádat GPS MAZE u nás. Stali jsme se tak první zemí mimo USA a Kanadu, kde bude tato výstava k vidění! To je velká výzva pro všechny příznivce, kteří se do Prahy chystají v hojném počtu.